• ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۰ بهمن
کد خبر :137509 زمان مخابره : ۱۳۹۱/۶/۱۴  - ۱۹ : ۳۷


نگاهی به کتاب گریه واشک خبرگزاری رسا ـ فوائد گریه واشک در کتاب نورمراد محمدی چاپ شده در بوستان کتاب مورد ارزیابی قرار گرفته است.

 

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، در کتاب گریه و اشک به پرسشی اساسی در بیان علت عزاداری و نوحه سرایی شیعیان برای ائمه خصوصا امام حسین (علیهم السلام) پاسخ داده شده است.

 

امروزه گریه با رواج و تبلیغ شادیهای کاذب وزود گذر، ظاهرا بی رونق است اما مولف دراین کتاب با آوردن چرایی گریه وآثار مثبت آن بیان می دارد درزندگی گاهی به گریه هم نیاز است بلکه حتی گاهی لازم است واصلا غیرازانسان دیگرموجودات این عالم نیز با گریه سروکار داشته و به آن نیاز دارند.

 

گریه، همزاد تولد و مرگ آدمی و یکی از رازهای پیچیده زندگی انسان است که از لحظه تولد تا مرگ با اوست. گریه دوای دردهای انسان است. این نعمت، باعث بازشدن عقده و سبک شدن از بار مصیبت های بزرگ، موجب آمرزش گناهان، به دست آمدن رضایت الهی و بهای بهشت است. اشک نیمه شب، خاموش کننده آتش خشم خدا و پاک کننده گناهان است.

 

در بخشی ازمقدمه این کتاب چنین آمده: «یکی ازنعمتهایی که خدای متعال در اختیارانسان قرارداده تا به وسیله آن بتواند ارتباط بهتری با خود، دیگران وخدای خود داشته باشند، گریه است. شاید بتوان گفت تنها زبانی که همه ملتها، باهر زبان و فرهنگی آن را درک می کنند، گریه است. نعمت گریه ازعنایات خدای متعال به انسان هاست خود او در قرآن کریم می فرماید (وأنه هوأضحک وأبکی؛ تنها اوست که به خنده وامی دارد و می گریاند).»

 

این کتاب در چهاربخش تدوین شده است، بخش اول با عنوان گریه واشک مسائلی همچون قویترین سلاح، چرا اولیای دین بسیار می گریستند؟ خوف و حزن، گریه های علی (علیه السلام)، چرا به حزن واندوه و ترس سفارش شده؟ را بیان می دارد.

 

بخش دوم گریه سایرموجودات نام دارد که به بیان گریه فرشتگان، خورشید، آسمان و زمین و...می پردازد، بخش سوم تفاوت اشک ها است که به تبیین اشک شادی و اشک غم می پردازد و دربخش پایانی با فوائد گریه از لحاظ دینی و از لحاظ پزشکی وعلل گریه نکردن بعضی انسانها آشنا می شویم.

 

کتاب گریه و اشک نوشته نورمرادمحمدی با شمارگان 1000 نسخه و قیمت3500 تومان از سوی موسسه بوستان کتاب درسال 1390 منتشر شده است./996/ن603/ق

/ پايان خبر /

:کليدواژه ها
خبرگزاري رسا گريه واشک خبرگزاري رسا بوستان کتاب خبرگزاري رسا نورمراد محمدي
صفحه نخست   |   مشاهده کل اخبار   |   ارتباط با ما   |   درباره ما   |   نقشه سایت
.همه حقوق، ويژه خبرگزاری رساست. استفاده از مطالب با ذکر منبع«خبرگزاري رسا» بلامانع است
Copyright ©2009 RASA News Agency .All Right Reserved
هایپر مدیا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رسانی