• ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ بهمن
کد خبر :190184 زمان مخابره : ۱۳۹۲/۸/۲۹  - ۱۵ : ۴۰

مدیر کل ارشاد مازندران خبر داد؛
ترجمه کتاب مناقب ابن شهر آشوب پس از 800 سال خبرگزاری رسا ـ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان این که با برپایی این کنگره کتاب مناقب ابن شهرآشوب پس از 800 سال ترجمه و از محرومیت خارج شد، بیان داشت: مجموعه این کتاب امروز رونمایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ظهر امروز در کنگره بین المللی علامه ابن شهرآشوب ساروی که با حضور رییس قوه قضائیه در مجمع فرهنگی نیروی انتظامی ساری در حال برگزاری است با اشاره به برنامه ریزی دو ساله برای برگزاری کنگره بین المللی ابن شهرآشوب ساروی، گفت: فراخوان مقاله برگزاری این کنگره به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی ترجمه و مراکز داخلی و خارجی شد.

 

وی با بیان این که 117 مقاله در اختیار دبیرخانه قرار گرفته و کمیته ارزیابی، 85 مقاله را منتخب کرد و در نهایت 53 مقاله به صورت برگزیده شدند، تصریح کرد: شرکت کنندگانی از 20 ملیت امروز در برگزاری کنگره حضور دارند.

 

دبیرکنگره بین المللی ابن شهرآشوب ساروی با اشاره به این که علامه ابن شهرآشوب ساروی در سال 489 هجری در مازندران چشم به جهان گشود و در سال 588 هجری در شهر حلب، درگذشت، تصریح کرد:‌ پرداختن به ابن‌شهرآشوب، متعلق به یک شهر و استان نیست بلکه ابن شهرآشوب، شخصیت جهانی داشته و متعلق به تاریخ است.

 

وی با بیان این که با برپایی این کنگره کتاب مناقب ابن شهرآشوب پس از 800 سال ترجمه و از محرومیت خارج شد، بیان داشت: مجموعه این کتاب امروز رونمایی خواهد شد.

 

حجت الاسلام ابراهیمی همچنین از رونمایی کتاب متشابه القرآن علامه ابن شهرآشوب ساروی در دومین روز از برگزاری کنگره خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر این آرای فقهی این شخصیت برجسته نیز در این دور روز برگزاری کنگره مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به جمع آوری اشعار سروده شده علامه ابن شهرآشوب از سوی کمیته عملی کنگره، بیان داشت: این اشعار در قالب مجموعه ای در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

 

حجت الاسلام ابراهیمی همچنین از نامگذاری یکی از میدان های مرکز استان به نام علامه ابن شهرآشوب ساروی خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر این با هماهنگی به عمل آمده با سازمان آموزش و پرورش مدرسه ای به نام این شخصیت برجسته جهان اسلام نامگذاری خواهند شد.

 

وی با بیان این که ارائه شفاهی مقالات کنگره از بعد از ظهر امروز در ساری آغاز خواهد شد، بیان داشت: در دو روز برگزاری کنگره 53 مقاله از سوی شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور نیز در دومین روز برگزاری کنگره بین المللی علامه ابن شهر آشوب ساروی سخنرانی خواهد کرد.

 

گفتنی است، نخستین کنگره بین المللی علامه ابن شهرآشوب ساروی از صبح امروز به مدت دو روز در مرکز استان مازندران آغاز و ادامه خواهد داشت و روز سوم برگزاری کنگره دوم آذر با سخنرانی حضرت آیت الله جوادی آملی در مدرسه دارالشفاء قم برگزار می شود./950/پ202/ب

/ پايان خبر /

:کليدواژه ها
کتاب مناقب ابن شهر آشوب رسا
صفحه نخست   |   مشاهده کل اخبار   |   ارتباط با ما   |   درباره ما   |   نقشه سایت
.همه حقوق، ويژه خبرگزاری رساست. استفاده از مطالب با ذکر منبع«خبرگزاري رسا» بلامانع است
Copyright ©2009 RASA News Agency .All Right Reserved
هایپر مدیا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رسانی