• ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ بهمن
کد خبر :195748 زمان مخابره : ۱۳۹۲/۱۱/۳  - ۰ : ۳۳

آیت‌الله قرهی در گفت وگو با رسا:
طرح سؤال از وزرا به معنای تضعیف دولت نیست/ ریز مذاکرات ژنو در اختیار مجلس قرار گیرد خبرگزاری رسا ـ استاد درس خارج فقه و اصول و فلسفه حوزه علمیه از فضای به‌وجود آمده درباره طرح سؤال از دولت و همچنین برکناری دانشمندان متدین هسته‌ای کشور انتفاد کرد و خواستار در جریان قراردادن نمایندگان مجلس از ریز مذاکرات ژنو شد.

آیت‌الله روح‌الله قرهی، استاد درس خارج فقه و اصول و فلسفه حوزه علمیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، فرمایش امام المسلمین، رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی مبنی بر «نرمش قهرمانانه» را مورد اشاره قرارداد و با بیان این‌که نرمش قهرمانانه این نیست که ما خدای ناکرده به ذلت بیفتیم، ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب تعبیر کشتی گرفتن را مطرح کردند؛ هیچ جای دنیا نداریم که در کشتی دست دو نفر را بالا ببرند بلکه دست یک نفر را بلند می‌کنند و ما باید برنده باشیم.

مذاکرات برد ـ برد بی معناست

وی با ابراز تعجب از تعبیر حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی مبنی بر این‌که مذاکرات ژنو برد ـ برد بوده است، اظهار داشت: این تعبیر با فرمایشات و منویات رهبر معظم انقلاب مغایرت دارد و بعید است اینطور باشد، چیزی به نام برد ‌ـ ‌برد نداریم.

آیت‌الله قرهی با بیان این‌که اگر کسی مطلبی را بیان می‌کند، دلیل بر این نیست که بخواهد چوب لای چرخ دولت بگذارد، از فضای به‌وجود آمده درباره طرح سؤال از دولت انتقاد کرد و گفت: یکی از سؤال‌ها از مسؤولان این است که علت عدم اجازه ورود به خبرنگاران در مراسم بزرگداشت شهید احمدی روشن در سایت نطنز چه بوده است؟

انتقاد آیت الله قرهی از برکناری دانشمندان متدین هسته‌ای

استاد درس خارج فقه و اصول و فلسفه حوزه علمیه همچنین برکناری مدیر پروژه سایت نطنز و افراد متدین و مؤمن صنعت هسته‌ای را مورد انتقاد قرارداد و گفت: من این جوانان بسیار عزیز را می‌شناسم، یکی دیگر از سؤالات درباره علت برکناری آنهاست، چرا کسی جواب نمی‌دهد؟

مؤسس و متولی مدرسه علمیه امام مهدی(عج) با اشاره به این‌که آیت‌الله خوشوقت دانشمندان هسته‌ای را راهنمایی می‌کردند، ایشان را پدر معنوی صنعت هسته‌ای دانست و ابراز داشت: دانشمندان هسته‌ای محضر آیت‌الله خوشوقت می‌رسیدند و برخی مواقع می‌گفتند به مشکلی برخوردیم ایشان مطالبی را به آنها می‌فرمودند و گاهی می‌فرمودند شما مشکلی ندارید بروید و فلان کار را انجام دهید.

وی آیت‌الله خوشوقت را مورد عنایت ویژه امام زمان(عج)‌ دانست و با اشاره به این‌که برخی با طرح این مطلب مخالف بودند، اظهار داشت: باید پرسید مگر با آن مرد الهی و فقیه صمدانی مشکل دارید؟ اکنون بیان می‌کنم، در آینده هم بیان می‌کنم زیرا ما می‌دانیم که ایشان مورد عنایت حضرت حجت(عج) بودند نه تنها بنده می‌گویم بلکه آن مرد الهی آیت‌الله پهلوان(سعادت پرور) اوایل انقلاب در قم در پاسخ به سؤال شخصی که از ایشان مطالب معنوی می‌خواست، می‌فرمایند چرا به قم آمدید؟ در تهران یکی دو نفر را می‌شناسم؛ از جمله می‌فرمایند آیت‌الله خوشوقت که مورد عنایت امام زمان(عج) است.

آیت‌الله قرهی با اشاره به حمایت رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده هسته‌ای، ابراز داشت: ما هم از آنها حمایت می‌کنیم اما این حمایت بدان معنا نیست که این آقایان هیچ چیزی را حتی به نمایندگان مجلس، در حقیقت به ملت نگفتند، اینها بسیاری از مواقع ادعای مردم‌سالاری می‌کنند، آیا نمایندگان مجلس نباید بدانند که چه خبر است؟ ما منتظر هستیم که بدانیم ریز مطالب چه بوده است./956/ت302/ج

/ پايان خبر /

:کليدواژه ها
مجلس آيت الله خوشوقت مذاکرات ژنو توافق نامه ژنو نرمش قهرمانانه
صفحه نخست   |   مشاهده کل اخبار   |   ارتباط با ما   |   درباره ما   |   نقشه سایت
.همه حقوق، ويژه خبرگزاری رساست. استفاده از مطالب با ذکر منبع«خبرگزاري رسا» بلامانع است
Copyright ©2009 RASA News Agency .All Right Reserved
هایپر مدیا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رسانی