دولت به جای خالی کردن صندوق توسعه جلوی هزاران میلیارد فرار مالیاتی را بگیرد
سرمقاله؛
در شرایطی که دولت با اخذ مصوبه سران قوا برای جبران کسری بودجه، مسیر نادرست برداشت از منابع صندوق توسعه ملی را در پیش گرفته، راه‌های بهتری برای جبران این کسری وجود دارد.
بهترین سرانجام
یادداشت؛
خبر ارتحال آیت الله سیدعلیرضا حائری (ره) برای بسیاری از حوزویان و عموم کسانی که با این عالم متخلق آشنایی داشتند، بسیار سخت و ناگوار بود.
عقب نشینی خفت بار سعودی
یادداشت؛
عقب‌نشینی عربستان از موضع جنگی در یمن و اتخاذ وجهه‌ای متفاوت را باید اعتراف و فریادی از سر شکست تعبیر کرد و نه تغییر استراتژی آل سعود از جنگ به صلح.
۱۰ فرمان به ائمه‌جمعه
سرمقاله؛
دیدار ائمه جمعه با رهبر معظم انقلاب درباره توشه باید‌ها و نباید‌های جایگاه رفیع نماز جمعه دستاورد بزرگی برای ائمه جمعه بود.
تجربه‌های تلخ
سرنوشت کشور‌هایی که به آمریکا اعتماد کردند؛
داستان لیبی و قذافی، عراق و صدام، مصر و مرسی که همگی تلاش می‌کردند به آمریکا نزدیک شوند، حاکی از بدست آوردن تجربه‌هایی تلخ برای مردمان این کشورها ست.
هوشیاری در برابر دسیسه احتمالی اروپا
یادداشت؛
اروپا در ادامه سیاست مزورانه خود و بر اساس بند ۳۶ و ۳۷ برجام، می‌کوشد ایران را به نقض توافق هسته‌ای متهم و پرونده کشورمان را به شورای امنیت بکشاند.
عقب‌نشینی نظامیان سودان تا حصول توافق
یادداشت؛
نمایندگان شورای نظامی و ائتلافی سودان توافقنامه‌ای را امضا کردند که با امضای این توافقنامه روند خاتمه دادن به شورش و آشوب در این کشور شروع می‌شود.
مهار تورم با فشار به فقرا
راست و دروغ کنترل تورم در کشور؛
افزایش تورم در چند سال اخیر مشکلات فراوانی برای دهک‌های پایین جامعه ایجاد کرده است و کوچک شدن سفره مردم به ویژه قشر فقیر جامعه کاملا ملموس است.
برجام یا برجام پلاس
سر مقاله؛
آمریکا به‌دنبال کشاندن ایران بر سر مذاکره برجام (+) است، که علاوه بر محدودیت‌های هسته‌ای، ایجاد محدودیت در برنامه موشکی و نقش منطقه‌ای ایران می‌کند.
قبلی۲بعدی