تخیلی که از عقل بالاتر است!
سرمقاله؛
عقل گفت با خدا ببندید، اوست قادر مطلق؛ ولی تخیل گفت با کدخدا می‌بندیم قدرت دست اوست. با کدخدا بستند و رفیق نیمه راه بزرگ‌ترین دستاوردشان را پاره کرد.
ایران چگونه دست ترامپ را خواند
گزارش؛
جان الترمن: اگر کسی را تهدید کنید و در موقع عمل به یکباره جا بزنید، اعتبار خود را زیر سوال برده‌اید و ترامپ در حال از بین بردن اعتبار خود در جهان است.
بازندگان تحریم نفت ایران
یادداشت؛
تمدید تحریم‌های نفتی ایران باعث ضرر و زیان کشور‌هایی می‌شود که پیش‌تر از ناحیه راهبرد‌های یک‌جانبه‌گرایانه واشنگتن زخم خورده‌اند.
مقاومت فعال در مصاف اراده‌ها
سرمقاله؛
آنچه این روز‌ها در واکنش‌های قدرتمندانه ایران به جنگ روانی دشمن اتفاق افتاد، نشان داد اراده ایران برابر هر آتش افروزی احتمالی دشمن پاسخی کوبنده است.
گره گرانی مسکن از کجا باز می‌شود؟
گزارش خبری تحلیلی؛
عملکرد شش سال گذشته دولت در حوزه مسکن موجب کاهش شدید عرضه و گرانی آن شد؛ گره گشایی بازار مسکن از چه راه‌هایی امکان‌پذیر است؟
دولت ترزا می‌ در یک قدمی سقوط
یادداشت؛
رهبر حزب کارگر بریتانیا، با فرستادن نامه‌ای به مجلس عوام، پایان یافتن بدون نتیجه مذاکرات را برای رسیدن به توافقی بر سر برگزیت اعلام کرد.
سخنی با رییس‌قوه قضائیه
سرمقاله؛
دستگاه قضائی در برخورد با فساد و تضمین حقوق عامه می‌تواند با صدور احکام شجاعانه، عادلانه و هوشمندانه کارآمدی خود را در اجرای عدالت نشان دهد.
مهم‌ترین خلأ قانونی برای قانونگذاری و اصلاح قوانین
یادداشت؛
طبق اصل ۷۴ قانون اساسی، تنظیم قوانین در قالب لایحه بر عهده دولت و در قالب طرح بر عهده مجلس است و مجلس مجاز به ارائه طرح برای تصویب قانون جدید نیست.
سناریوی جدید اروپا برای نگه‌داشتن ایران در برجام
یادداشت؛
کشور‌های اروپایی که نمی‌خواهند در مقابل آمریکا بایستند در حال طراحی سناریوی جدیدی هستند که پذیرش آن می‌تواند مشکلاتی را برای ایران به وجود آورد.
قبلی۳بعدی