بازی فرانسه
سر مقاله؛
در میانه مناقشه میان ایران و آمریکا، به نظر می‌رسد مکرون به‌صورتی دقیق و هوشمندانه در زمین ترامپ بازی می‌کند و بخشی از طراحی آمریکا را پیش می‌برد.
چه کسانی و چرا به گاندو حمله می‌کنند؟
یادداشت؛
دو طیف به سریال گاندو حمله کردند؛ یکی ضدانقلاب خارج‌نشین که تکلیف آن‌ها معلوم است و ارزش بررسی را ندارد و طیف دوم، متاسفانه از داخل همین مملکت بود!
آیا باطل السحر ترامپ در دست دموکرات‌هاست؟!
یادداشت؛
ابراز اشتیاق دموکرات‌ها برای بازگشت به توافق هسته‌ای، چیزی بیش از یک شوی تلویزیونی نبوده است! نمایشی که مخاطب آن رای دهندگان آمریکایی بوده اند.
جای نگرانی نیست
سرمقاله؛
به تکاپو افتادن کشور‌هایی که هیچ گاه نفعشان به ایران اسلامی نرسیده است، نه تنها جای واهمه ندارد که نشان آن است که اقدامات انجام شده، موثر بوده است.
الگو‌های چهارگانه مواجهه آمریکا با دیگران
سرمقاله؛
الگو‌هایی که آمریکا در جهان از آن بهره می‌برد، چراغ راه نظام جمهوری اسلامی است و این تجربه ذی‌قیمت نباید در محاسبات ما مغفول بماند.
راه استیفای حقوق در توقیف نفتکش ایرانی
یادداشت؛
راهزنی دریایی انگلیس در توقیف نفت‌کش ایرانی، بدون تردید با حقوق بین‌المللی مغایرت دارد و ایران می‌تواند از طریق مجاری بین‌المللی نسبت به آن شکایت کند.
اما و اگر‌های مذاکرات بین‌الافغانی در میانه مذاکرات قطر
یادداشت؛
قرار بود که مذاکرات بین‌الافغانی در قطر سه ماه قبل انجام شود و فهرست هیأت اعزامی از سوی کابل هم کامل بود، اما همه چیز در دقیقه نود تغییر کرد.
سرّ شکست‌ناپذیری راهبرد نظامی ایران
سرمقاله؛
دشمن خوب می‌داند این طرف معادله نبرد، فردی نشسته است که با عقلانیت سیاسی و نظامی، فقط به اقتدار، عزت و امنیت کشور و انقلاب فکر می‌کند.
هرتزلیا، نمایش هراس اسرائیل از آینده
یادداشت؛
کنفرانس هرتزلیا، امسال با عنوان «بازگرداندن اوضاع به حالت قبلی» برگزار شد که حائز نکات مهمی از جمله هراس اسرائیل از آینده بود.
قبلی۴بعدی