خانه شیشه‌ای
یادداشت؛
عربستان تابه‌حال، دلار می‌پاشید و سلاح می‌خرید، اما اگر بخواهد از این به بعد جنگ یمن را ادامه دهد باید دلار هزینه کند تا زیرساخت‌هایش را بازسازی کند.
لختی مدیریت
سر مقاله؛
با وجود آرایش جنگی دشمن، لایه‌های مختلف مدیریتی کشور چنان رفتار می‌کنند که گویی هیچ اتفاقی نیفتاده. این لختی مدیریت، زیانی بیش از جنگ برای کشور دارد.
سر دشمن را درون کشور به سنگ بکوبید
یادداشت؛
راه مقابله با دشمن، پذیرفتن شرایط تحمیلی آن نیست. راه مقابله با دشمن به تعبیر رهبر انقلاب، ارتقاء قدرت بازدارندگی با اتکاء به توانمندی‌های داخلی است.
بازی بازنگری
سرمقاله؛
اصلاح و بازنگری قانون اساسی، هیولای هفت سر نیست، اما سابقه سیاسی – تاریخی مطرح‌کنندگان فعلی بازنگری، چشم‌ها را تیزبین و ذهن‌ها را حساس‌تر می‌کند.
آدرس غلط ندهید
یادداشت؛
اگر نیروی انسانی لایق و فعال در کشور نباشد، بودجه کلان به چه‌کار می‌آید؟ درحالی‌که اگر نگاه‌ها به نیروی داخلی باشد، ثروت هم تولید خواهد شد.
پرسش‌های بی‌پاسخ حادثه بندر فجیره
سرمقاله؛
سوال این است که چرا اماراتی‌ها ۱۶ ساعت پس از وقوع حادثه بندر فجیره اعتراف به چنین خبری کردند، حال آنکه قبل از آن سه بار وقوع را تکذیب کرده بودند.
نقطه هدف آمریکاهراسی از درون
یادداشت؛
نظرسنجی‌های نشان می‌دهد که اکثر مردم ایران ترسی از آمریکا ندارند و خود آمریکایی‌ها هم به اندازه اصلاح‌طلبان موضوع جنگ‌هراسی را جدی نمی‌دانند.
پاتک تعرفه‌ای چین به اردوگاه هواداران ترامپ
یادداشت؛
ترامپ می‌خواست با جنگ تعرفه‌ای چین را مقهور خود کند، اما حالا تا آن میزان گرفتار این جنگ شده که احتمال ریزش در بدنه هواداران حزب جمهوریخواه می‌رود.
ترفند دانه‌درشت‌ها برای گرانفروشی
یادداشت؛
برخی از واردکنندگان به طرق مختلف مانند احتکار و کم‌فروشی و در نهایت ایجاد کمبود کاذب در بازار، زمینه گرانی اقلام مورد نظر خویش را فراهم می‌کنند.
قبلی۵بعدی