غلو عرفانی؛ خطری برای شریعت و عقلانیت در حوزه‌های علمیه
یادداشت؛
با نگاهی به سرگذشت سید هاشم حداد و حسینی طهرانی برای هر انسان منصف و بصیری روشن شود که با چه جریان خطرناکی در حوزه‌های علمیه مواجه هستیم.
مهمترین اخبار اقتصادی یکشنبه ۲۹ اردیبهشت | قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار
برخی فعالان بازار ارز از اقدامات جدید بانک مرکزی در سامانه نیما خبر می دهند که بر اساس آن قرار است نرخ نیما به بازار آزاد نزدیکتر شود.
مهمترین اخبار اقتصادی شنبه ۲۸ اردیبهشت | قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار
وزیر اقتصاد گفت: گزارش وجود باجه‌های VIP در بانک‌ها به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه شود، با ایجاد کننده این باجه‌ها برخورد می‌شود.
در دوره مدرنیته و تجدد، با یک گسست تاریخی مواجه هستیم
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
ابوالحسن غفاری گفت: انسان در دوره مدرنیته تعلق خاطری به تاریخ گذشته خودش ندارد و به یک معنا در دوره مدرنیته و تجدد، با یک گسست تاریخی مواجه هستیم.
روایت ابطحی از احوال‌پرسی با مقام معظم رهبری درحاشیه دیدار کارگزاران نظام
ابطحی گفت: بعد از سالها به لطف یکی از اعضای دفتر مقام معظم رهبری رفتم جلو و از نزدیک سلام و احوالپرسی کردم و ایشان به‌رسم قدیم ابراز لطف کردند.
مهمترین اخبار اقتصادی پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت | قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار
رئیس کل بانک مرکزی از اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه ۷ و ۱۵ ساله برای بخش کشاورزی و مسکن مناطق سیل زده خبر داد.
نکوهش صومعه نشینی و دوری از دنیا
آیت الله مدرسی مطرح کرد؛
آیت الله مدرسی گفت: باید تعادل بین دنیا و آخرت برقرار کنیم. آن‌هایی که می‌گویند ما دنیا را نمی‌خواهیم و سمت آخرت می‌روند، در نهایت گرفتار می‌شوند.
چرا بین فتوای مراجع اختلاف وجود دارد؟
کارشناس فقه مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی گفت: اختلاف‌نظر بین متخصصان امری طبیعی است؛اجتهاد و استنباط در احکام شرعی نیز از این قاعده مستثنی نیست.
مهمترین اخبار اقتصادی چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت | قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار
اوپک پیش‌بینی کرد تقاضا برای نفت خام تولیدی اعضای آن در سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش می‌یابد و بازار با محدودیت عرضه روبه‌رو خواهد بود.
قبلی۲بعدی