با نگاهی به قردادهای بعد از انقلاب؛
اجرایی ساختن تعهدات ایران بدون اخذ تضمین‌های لازم و عدم تناظر در اقدامات طرفین، از سهل اندیشی و اعتماد به دشمنان نشأت می‌گیرد. موضوعی که در زمینه‌سازی برای پذیرش قطعنامه 598 نیز مشاهده شد.
جریان شناسی فتنه در تاریخ اسلام؛‌
انحراف همیشه در کمین جامعه اسلامی است و دشمن در صدد انحراف در جامعه است. حتی در جامعه‌ای که تنها چند روز است که نبی‌اکرم(ص) از آن رخت بر بسته نیز دشمن در کمین است تا جامعه را از مسیر مستقیم خارج کند.
به مناسبت نتیجه­‌ بخشی "مقاومت" در آزادسازی حلب؛
در این یادداشت مروری خواهیم داشت بر طرف­‌های مقاومت در سوریه که در مقابل محور مقاومت سر تعظیم فرود آوردند. وقتی به گستردگی و تنوع این گروه­‌ها می­‌نگریم که از حمایت­‌های گسترده محور عربی-غربی-عبری برخوردارند به عظمت کار جریان مقاومت پی­ می­‌بریم.
به بهانه سخنان مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان کنفرانس تقریب؛
انقلاب اسلامی ایران هر چند از جهت زبان، فرقه و ملیت در جهان اسلام در حداقل قرار دارد ولی هیچ‌گاه خود را در حصار زبان فارسی و گرایش­‌های شیعی خلاصه نکرده است و همه مسلمانان و حتی آزادی­خواهان جهان را خطاب قرار داده است.
منافقین با بزک کردن چهره دشمن و امید بخشی نسبت به حسن نیت دشمنان، وعدهای سریالیِ گشایش اقتصادی به مردم می‌دهند، در صورتی که قرآن به صراحت می‌فرماید: ای پیامبر مشرکانِ یهود و نصارا از تو راضی نمی‌شوند تا اینکه پیرو آئین آنها شوی.
یادداشت؛
يکي از مسائلي که امروزه زمينه ساز تفرقه و تشتت در ميان مذاهب اسلامي شده است، مقوله لعن و ناسزا به بزرگان مذاهب و افراد مورد احترام آنهاست.
اهمیت تربیت صحیح بر کسی پوشیده نیست و در این میان نباید از تأثیر روزی و غذای حلال بر این مسأله غافل شد و در قرآن کریم و احادیث معصومین(ع) نسبت به تأثیر روزی حلال بر تربیت و کمال روح آدمی سفارش شده است.
یکی از سوالاتی که با مطالعه تاریخ به ذهن خطور می‌­کند این است که چرا امام علی‌(ع) پس از پیامبر سکوت کرد و در مقابل انحراف نظام سیاسی و اجتماعی جامعه اسلامی قیام نکرد؟
به مناسبت شهادت یازدهمین امام شیعیان؛
امام حسن عسکری علیه السلام نه تنها در نگاه شیعیان جهان بلکه در اندیشه علمای اهل سنّت از جایگاه والا و با عظمتی برخوردار است.
قبلی۵بعدی