حجت الاسلام و المسلمین طائب مطرح کرد:
حجت الاسلام طائب علت انحراف جامعه بعد از رحلت پیامبر(ص) را ثروت اندوزی خواص دانست و گفت: سعد ابن ابی وقاص همرزم حضرت علی(ع) بود، اما ثروت اندوزی باعث شد در زندگی او بچه‌ای با نام عمر بن سعد رشد کند.
حجت الاسلام و المسلمین طائب در زنجان مطرح کرد:
حجت الاسلام طائب پیامبر(ص) علت بعضی مشکلات اقتصادی را تجمل گرایی دانست و گفت: پیامبر(ص) به مردم آموخته بود که انسان در این دنیا مسافر است و هدف از خلقت انسان، امور دیگری است.
استاد حوزه علمیه قم مطرح کرد:
حجت الاسلام طائب قوی‌ترین حرکت برای نجات انسان‌ها را قیام اباعبدالله حسین(ع) دانست و گفت: اگر اباعبدالله حسین(ع) نبود، شیطان همه را با خود به جهنم برده بود.
استاد حوزه علمیه قم مطرح کرد؛
حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب با بیان این که شهادت امام حسین(ع) باعث تداوم دین خدا شد، بیان داشت: امروز امام حسین(ع) فدایی و محبان فراوانی دارد و همین باعث زمینه سازی حکومت جهانی اهل‌‌بیت(ع) خواهد شد.
استاد عابدی مطرح کرد؛
اگر آموزه‌‌های دینی را در نظر بگیریم هیچ وقت اهل بیت(ع) در هیچ جنگی شروع کننده نبودند. تمام جنگ‌های پیامبر(ص) دفاعی بوده، تهاجمی و جهاد ابتدایی نبوده است. حتی امام زمان(عج) ظهور کند بیش از پیامبر(ص) نمی‌کشد و تمام کسانی که در جنگ‌های پیامبر(ص) کشته شده‌اند زیر 2000 نفر است.
بخش دوم/ اقتصاد مقاومتی اسوه‌ها و راهبردها؛
استاد حوزه علمیه قم مبارزه هرگونه وابستگی را شرط اساسی مسلمان بودن دانست و گفت: تمام مصادیق و شاخص‌های برجسته اسلام بر مشی مبارزه با طاغوت وابستگی بنا شده است.
بخش دوم/ عقل در بیان مدرسه معارفی خراسان؛
مدیر انجمن علمی کلام به بررسی جایگاه و نقش عقل در دین‌شناسی در مکتب معارفی خراسان پرداخت و گفت: آیت‌الله میرزا مهدی اصفهانی با نگرشی که در مورد جایگاه عقل و اعتبار آن دارد، جایگاه عقل را در نسبت با دین و دین‌شناسی در محدوده خاصی می‌داند.
بخش نخست/ عقل در بیان مدرسه معارفی خراسان؛
مدیر انجمن علمی کلام حوزه علمیه قم مفهوم عقل را از منظر آیت الله میرزا مهدی اصفهانی مورد بررسی و تحلیل قرار داد و گفت: آیت الله میرزا مهدی اصفهانی با تأکید بر فهم و استظهار عرفی با نگاه متفاوت به حوزه مبانی عقلی توجه جدی دارد.
در نشست علمی زمینه‌ها و علل دست‌یابی امویان به قدرت بررسی شد؛
ردپای بنی امیه در تمام تحولات نظامی جز جنگ بدر که ابوسفیان به سبب هدایت کاروان تجاری خود حضور نداشت، علیه حضرت محمد(ص) مشاهده می‌شود. حتی یکی از پسران ابوسفیان به نام حنظله در جنگ بدر کشته شده و یکی از دیگر از فرزندانش به نام عمرو به اسارت درآمد. 12 نفر از بنی امیه و همپیمانان آن‌ها در این جنگ به اسارت درآمده و چندین نفر کشته شدند.
قبلی۴بعدی