در گفت‌وگو با دکتر رضایی مطرح شد؛
معاونت علمی دانشکده معارف و اندیشه اسلامی دانشگاه تهران با اشاره به فرصت‌های تحصیلی و شغلی خوبی که این دانشکده برای طلاب علاقه‌مند و مستعد به وجود آورده است گفت: فارغ التحصیلان این دانشکده علاوه بر مدرک تدریس در دانشگاه چه بسا به عنوان محقق یا مدیر پژوهشگر در سیستم‏‌های اداری و اجرایی نیز فعالیت می‏‌کنند.
استاد حقوق اساسی دانشگاه تهران:
حقوق اساسی جمهوری اسلامی به نظام تعقیب برابر نمایندگان برای اعمال مجرمانه‌شان معتقد است نه به تعقیب نا‌برابرآنان و هیچگونه تبعیضی در رسیدگی و محاکمه و مجازات متهمان و مجرمان وجود ندارد؛ چه یقه سفید باشند چه یقه سیاه!
شاگرد خصوصی علامه جعفری در گفت‎وگو با رسا:
نمی‎دانم این افراد از تخریب کردن علامه چه سودی می‎برند؟! البته برخی تلاش می‌کنند با بزرگان در بیفتند تا بزرگ شوند. یعنی بگویند ما نظرات علامه را رد کردیم. بنده نمی‎گویم علامه معصوم بوده و اشتباه نداشته؛ چه بسا داشته و حتماً دارد، ولی علامه فعلاً ثانی ندارد.
در گفت‌وگوی رسا با عضو هیئت علمی گروه فلسفه پاسخ داده شد؛
حجت‌الاسلام سربخشی از اینکه برخی می‌گویند مطالعه فلسفه سبب انحراف از انقلاب می‌شود انتقاد کرد و گفت: کسانی که به سمت فلسفه غرب می‏‌روند، بدون اینکه در فلسفه ‏‌اسلامی تحصیل و بررسی و مباحثه داشته‌ ‏باشند با تشکیکات و مواردی مواجه می‏‌شوند که اعتقادات آن‏ها را تحت تأثیر قرار می‏‌دهد.
معاونت علمی و پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛
دکتر حکمت نیا با اشاره به اینکه نظام آموزشی کشور دچار ضعف‌های جدی است گفت: سرعت علم در دنیای امروز به‌شدت زیاد و از سوی دیگر حرکت ما در این راستا بسیار کند است. نداشتن توانمندی، شجاعت و همچنین نیروی صبور و پرتلاش از کمبودها‏ی نظام آموزشی ماست. لذا برای آینده باید برنامه‌ریزی دقیق صورت بگیرد و نیروهای متخصص تربیت شده و از پراکنده‌گویی نجات حاصل شود.
عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره):
دکتر محمد جعفری با بیان ثمرات تقویت جایگاه علم کلام در کشور گفت: اگر ما جایگاه این علم را آن‌‌گونه که باید بشناسیم و این جایگاه را ایجاد و بازسازی کنیم، قطعاً پایه‌های فکری و اعتقادی در بین نخبگان و عموم جامعه تقویت خواهد شد. در ثاني اگر این مهم انجام بگیرد تولید و رشد این سواد علمي باعث می‏‌شود که هجمه‏‌های فکری و اعتقادی نيز ناکام بماند.
در گفت‌وگو با کارشناس فلسفه تشریح شد؛
جهل به فلسفه، سنگینی محتوای آن، تصور عدم ضرورت کشف و پرداختن به مسائل فلسفی، ترس از به دام افتادن در شبهات فلسفی‌‌، وجود آیات و روایاتی که به نظر می‌رسد فیلسوفان را مورد مذمت قرار می‌دهند و مباحث فلسفی که به نظر می‌رسد به ظاهر با عقاید اسلامی مشکل دارند از مهمترین دلایلی است که سبب فلسفه‌گریزی برخی از حوزویان شده است.
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فقه نظام در گفت‎وگو با رسا:
یکی این است که فقه نظام مدعی است که برای همه زندگی جامعه انسانی برنامه‌ای به نحو جامع و کامل و در ابعاد مختلف دارد. این ادعای ماست و می‌خواهیم برای آن برنامه تدوین کرده و ارائه دهیم.
عضو ارشد مجلس وحدت مسلمین پاکستان:
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید باقر الله الزیدی با بیان اینکه قم مرکز انقلاب و صدور آن است، گفت: مشکل پاکستان این شده، طلبه‌ای که از قم می‌آید علیه ولایت‌فقیه و اسلام حقیقی صحبت می‌کند! این مشکل بزرگی است که با آن رو‌به‌رو شده‌ایم.
قبلی۳بعدی