در گفت‌وگو با پژوهشگر حوزوی مطرح شد؛
خبرگزاری رسا ـ یهودیت منحرف انواع و اقسام دشمنی‌ها و کارشکنی‌ها را داشتند. از وقتی که حکومت در مدینه تشکیل شد و دین خواست مدیریت دنیا و زندگی و شئونات مردم آن منطقه را به عهده بگیرد، کارشکنی‌ها اوج گرفت. این کارشکنی‌ها با جنگ‌هایی است که گاهی مستقیماً یهود‌ی‌ها عاملش بودند و گاهی اوقات با پشتیبانی و تجهیز و تحریک دیگران با پیامبر می‌جنگیدند.
در گفت‌و‌گو با مدیر مدرسه علمیه رشد مطرح شد؛
حجت‌الاسلام شفیعی با بیان اینکه در عرصه رسانه، قدرت رسانه‌های انقلابی و حوزوی بسیار ضعیف است، گفت: شما ببینید کسانی که به‌نوعی غیر از ما فکر می‌کنند یک روزنامه‌ای چاپ می‌کنند و یک مطلب را از زوایای متفاوت مطرح می‌کنند و اگرچه آن را قبول نداریم ولی با رغبت مطالعه می‌کنیم؛ اما رسانه‌های انقلابی قوی و تأثیرگذار اعم از حوزوی و انقلابی تعدادشان شاید به انگشتان یک دست هم نرسد.
در گفت‌وگو با فعال فرهنگی اهل کشمیر مطرح شد؛
حکومت فوق العاده نظامی در کشمیر حاکم هست و اجازه هیچ گونه تحرک و رفت و آمد نمی‌دهند. تلفن و اینترنت قطع بود و الان به تازگی یک طرفه شده است. ما از خانواده‌مان اطلاع نداشتیم و نگران بودیم. در این وضع اختناق، مردم به سختی این روزها را می گذرانند و اگر این وضع ادامه بیابد، آن وقت فاجعه بزرگ انسانی بر سر ۸ میلون نفر رخ خواهد داد!
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فقه نظام در گفت‎وگو با رسا:
خبرگزاری رسا ـ ما در جایگاه حوزه به مردم برنامه ندادیم. هر کسی و با هر ایده و مکتبی برای خودش یک چیزی درست کرد. اگر یک مرکزی این توانمندی را داشته باشد که با مدل‌های روز و دلیل و تجربه بگوید فرزند در زندگی انسان و حیات جامعه چنین دخالت و نقشی دارد و شما این نقش را با کنترل نسل نابود می‌کنید، بعداً کسی جرأت ندارد این برنامه را عوض کند.
نماینده بعثه رهبری در عراق مطرح کرد؛
حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی مراسم اربعین را مظهر محبت، معرفت، بصیرت و همبستگی دانست و آن را بازخوانی جدید واقعه عاشورا برشمرد و از رسانه‌ها خواست با تمام توان این حرکت عظیم را در عرصه‌های مختلف برای جهانیان به نمایش بگذارند.
حجت الاسلام حجازی:
مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) با بیان فعالیت‌های این مدرسه گفت: از برکات و ویژگی‌های شاخص مدرسه ‌این است که طلاب بعد از پایان سطح یک رابطه خود را با مدرسه قطع نمی‌کنند و بنده به‌ عنوان مدیر دائماً با طلاب قبلی در ارتباط هستم، همچنین طلاب جدیدالورود و خانواده آن‌ها هم با طلاب قدیمی و خانواده آن‌ها در ارتباط هستند.
در گفت‌وگو با محقق حوزوی بررسی شد؛
مشرکان در سه جنگی که به وقوع پیوست، بعد از اتمام جنگ رفتند و تا سال بعد پیدایشان نشد. اما یهود همیشه در کنار پیامبر(ص) بودند و خطرشان همیشه اسلام را تهدید می‌کرد؛ ولی اصل استراتژی پیامبر(ص) دفاع از اسلام بوده و نوع آن به طرف مقابل جنگ مربوط می‌شده است.
در گفت‌وگو با پژوهشگر حوزوی بررسی شد؛
جماعت یهودیانی که به دروغ اظهار اسلام می‌‌کردند، همگی با حضرت علی(ع) دشمن بودند. افرادی همچون کعب‌الاحبار، تمیم داری، عبدالله بن سلام و افراد دیگری که با خلافت رسیدن حضرت علی(ع) از مدینه به شام رفتند. همین کعب‌الاحبار در زمان خلافت حضرت علی(ع) به شام رفت و مشاور معاویه شد!
در گفت‌وگو با نویسنده کتاب التیام بررسی شد؛
مسأله نفوذ در طول تاریخ و در ابعاد مختلف سیاسی و فرهنگی و عقیدتی، مصداق‌هایی داشته است. بیشترین تقابل ما در مسأله نفوذ در شصت ساله اخیر با صهیونیست‌ها بوده است. صهیونیست‌ها یکی از سه ضلع سندیکای استکبار جهانی هستند.
قبلی۴بعدی