فیلم/ شب عاشورا با نوای محمد رضا طاهری در حضور رهبر انقلاب
فیلم |شام غریبان محرم ۹۸ با نوای محمود کریمی در حضور رهبر انقلاب
امر به معروف مهمترین دلایل قیام امام حسین(ع) بود
احیای سنت و اقامه امر به معروف و نهی از منکر با از بین بردن ظلم و تشکیل حکومت اسلامی مقدور است و این از مهمترین دلایل قیام امام حسین (ع) که حتی با شکستن بیعت مردم، امام حرکت خود را ادامه داد.
جمله «هیهات مناالذله»، بنیاد رویکرد قیام عاشوراست
علیرضا واسعی:
پژوهشگر سیره اهل بیت (ع) گفت: جمله هیهات مناالذله، بنیاد رویکرد آن حضرت و قیام عاشوراست؛ یعنی از همان آغاز که امام با ولید و مروان به گفتگو نشست تا حرکت به سمت کوفه برای تن ندادن به ذلت بود.
قربانی‌های آیینی و ضرورت بازنگری در فقه آیینی
یادداشت؛
فقه شعائر در شرایط نا مطلوبی است. در واقع نقش فقه بیش از آنکه تامین کننده امنیت انسان وجامعه باشد بیشتر، در پی حمایت از احکام دین و تحکیم ایدئولوژی و آیین‌هاست.
همه آنچه زوار باید برای عبور از «مرز خسروی» بدانند
زوار اربعین امسال با افزوده شدن مرز خسروی به جمع گذرگاه‌های مرزی ایران و عراق برای خروج از این مرز می‌توانند از مسیر‌های متفاوتی عبور کنند.
تحلیل روزنامه‌ ژاپنی از تأثیر امام حسین (ع) بر رزمندگان
اخیراً جریانات بسیاری در حوادث بین‌المللی مشاهده می‌شود که قهرمان پشت پرده آن مذهب است. چرا امروز همه‌جا درباره مذهب (دین) صحبت می‌شود؟
حماسه کربلا تمامی صفات والای اخلاقی را به صورت عملی نشان می‌دهد
آیت الله مدرسی:
آیت الله مدرسی گفت: حماسه کربلا تمامی صفات والای اخلاقی را به صورت عملی به ما نشان می‌دهد. نهضت امام حسین (ع) مدرسه‌ای است که تعلیم و تربیت و تزکیه انسان را در طول تاریخ عهده‌دار است.
امامت امام سجاد چگونه معرفی شد | تاریخ پیدایش فرقه کیسانیه و زیدیه
حجت الاسلام رضانژاد گفت: قبل و بعد از امامت امام سجاد (ع) دو فرقه کیسانیه و زیدیه در شیعه پدید آمد. برخی معتقدند این فرقه‌ها توسط بنی امیه و بنی عباس برای اختلاف افکنی میان شیعیان تقویت شدند.
قبلی۳بعدی