راه اندازی اندیشکده اربعین در دفتر تبلیغات اسلامی
نشست شورای مشاورین کنگره بین المللی اربعین با همکاری مراکز مختلف علمی و فرهنگی از جمله دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.
فیلم/ شب عاشورا با نوای محمود کریمی
باید عاشورایی ماند
عاشورا و کربلا زنده است و زنده خواهد ماند، حسین لبیک گو می‌خواهد برای ادامه این راه، راهی که تعیین شده، روشن گشته با نور وجود ائمه اطهار (ع) تا شیعیان و حتی دیگر آزادی خواهان جهان که ارادت به خاندان عصمت و طهارت دارند، بیراهه نروند.
بر حضرت زینب (س) پس از واقعه کربلا چه گذشت؟
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حضرت زینب (س) بازماندگان واقعه عاشورا را آرام می‌کرد و حضرت سکینه (س) و حضرت رباب (س) و حضرت رقیه (س) را دلداری می‌داد و تا صبح به اهل حرم رسیدگی کرد.
فریب بزرگ و مکارانه غربی‌ها در مدیریت رابطه زن و مرد
حجت‌الاسلام پناهیان:
مراسم عزاداری شب یازدهم محرم با سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان و مدیحه‌سرایی میثم مطیعی در هیأت میثاق با شهدای دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد.
۸ متر زیر خاک کربلا چه خبر است؟
در این گزارش به جزئیات کمتر شنیده شده از کشفیات حین گودبرداری در اطراف حرم امام حسین (ع) پرداخته شده و اطلاعات جدیدی درباره این موضوع منتشر شده است.
پای درس عاشورا
اینکه آزادگان جهان چشم امید خود را به انقلاب اسلامی دوخته‌اند و از آن الهام می‌گیرند، شعار نیست، واقعیتی غیرقابل‌انکار است؛ لذا حفظ انقلاب و صیانت از آن در برابر خطرات از وظایف پیروان حسین (ع) به شمار می‌آید.
پاداش یاد امام حسین (ع) بعد از نوشیدن آب
امام صادق (ع) در حدیثی به ثواب یاد امام حسین (ع) پس از نوشیدن آب اشاره کرده است.
برگی از رمزهای عاشورا
یادداشت؛
کربلا و عاشورا یک «معیار» است که باید سرمشق حرکت بشریت باشد یک سنجه مهم به حساب می‌آید که اگر نبود آنچه پس از سال شصتم هجری پیش آمد نه به‌عنوان یک گرایش از دین بلکه به‌عنوان اصل و اساس دین رسمیت می‌یافت.
قبلی۴بعدی