شعله مقاومت ملت‌های بیدار خاموش‌ نمی شود | دشمن از پاسخ یمنی ها درس بگیرد
رییس جمهور:
رییس جمهور، مقاومت ملت‌های بیدار منطقه را شعله خاموش‌ناشدنی دانست وگفت: دشمنان منطقه باید از پاسخ یمنی ها درس بگیرند و آتش جنگ در منطقه را خاموش کنند.
بازنشستگان نیروهای مسلح پشتوانه اقتدار ایران اسلامی هستند
وزیر دفاع:
وزیر دفاع گفت: تمام سعی و تلاش وزارت دفاع و نیروهای مسلح ارتقاء منزلت اجتماعی و معیشت پیشکسوتان جهاد و شهادت است چرا که بازنشستگان پشتوانه اقتدار ایران اسلامی هستند.
حسین سیمایی صراف به عنوان دبیر هیأت دولت شد
با حکم جهانگیری؛
معاون اول ریس جمهور در حکمی حسین سیمایی را به عنوان دبیر هیأت دولت منصوب و اظهار امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم خدمات غنی‌تر و موثرتریر اختیار هیأت دولت قرار گیرد.
مبارزه با تروریسم در سوریه ادامه یابد| حملات متقابل یمنی ها دفاع مشروع است
روحانی:
رییس جمهور تاکید کرد: در این نشست اتفاق نظر داشتیم که یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه باید حفظ شود و به مداخله و حضور نیروهای خارجی در این کشور پایان داده شود.
هیچ اقدامی نباید حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه را تضعیف کند
روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در بیانیه ای مشترک تاکید کردند؛
رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه، تمامی تلاش ها به منظور ایجاد مشکلات جدید در سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم از جمله ابتکارات غیرمشروع خودمختاری را مردود شمردند.
باید با گسترش همکاری ها در برابر یکجانبه گرایی آمریکا ایستادگی کنیم
روحانی در دیدار پوتین:
رؤسای جمهور ایران و روسیه روابط دو کشور در عرصه های گوناگون دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را روبه گسترش دانستند و بر ضرورت تلاش برای توسعه مناسبات تاکید کردند.
بحران های منطقه باید با راه‌کارهای صلح‌آمیز و توسط مردم منطقه حل و فصل شود
روحانی در پنجمین اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه:
رییس جمهور گفت: تمامیت ارضی، حاکمیت ملی، استقلال و عدم دخالت خارجی در امور سوریه، باید رعایت شده و زمینه‌های لازم برای بازگشت ثبات، امنیت و آرامش به این کشور فراهم شود.
دیدار وزیران دفاع ایران و ترکیه در آنکارا
امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در آنکارا پایتخت ترکیه با همتای ترک خود دیدار و گفت و گو کرد.
همکاری های ایران و ترکیه در تامین امنیت منطقه گسترش خواهد یافت
روحانی در دیدار اردوغان:
رییس جمهور تأکید کرد: خوشبختانه روابط ایران و ترکیه همواره صمیمانه و برادرانه بوده و دو دولت و مردم دو کشور در شرایط مختلف در کنار هم ایستاده‌اند.
قبلی۲بعدی