عزادارای محسنیه گامی به سوی فرقه‌گرایی
یادداشت؛
عزاداری هیچ‌گاه جنگ مردم بر علیه مردم نبوده است. ولی جلوه‌ای از عزاداری که اکنون در حال گسترش است منجر به جنگ و مخاصمه مردم (شیعه) با مردم (اهل‌سنت) خواهد شد.
تلویزیون برنامه‌ساز یا تلویزیون سلبریتی ساز
در تلویزیون چه می‎گذرد؟
تلویزیون درگیر ایده های خلق الساعه آبکی شده، فاصله ای بین خلق یک ایده و تولید برنامه از روی آن نیست. در حالیکه حتی یک ایده عالی باید پس از یک خردورزی به مرحله اجرا درآید.
آگاهی ایرانی لازمه زیست و اندیشه ایرانی
یادداشت؛
یکی از مشکلات سال‌های پس از انقلاب تبیین مسأله ملیت و ایرانیت بوده است. برخی راه تفریط پیش گرفته و با هر گونه سخن از ملی‌گرایی مخالفت می‌کنند.
نقدی بر
یادداشت؛
ستایش در جذب مخاطب نان فصل اولش را می‎خورد و بخش عمده‌ای از موفقیت این سریال مرهون ضعفی بود که در تولیدات دیگر فیلم و سریالی که همزمان از تلویزیون پخش می‎شد وجود داشت.
عاشقانه‌های اربعین در سامرا
سفرنامه اربعین(4)
هنوز نخوابیده بودیم که باران نم نمک باریدن گرفت، آنقدر خسته بودیم که با هر نمی بیدار نمی‎شدیم؛ نگاهی به گنبد کردم و گفتم: آقا جان! حالا نمی شود عاشقانه‎ها باشد برای صبح؟!
راه حل سردار شهید حسن باقری برای عبور از بحران
 شهید «حسن باقری» از فرماندهان دوران دفاع مقدس در موعد عملیات رمضان سخنرانی در لشکر نصر انجام داده است که به نظر می رسد راه حل بحران های امروز کشور هم هست.
برگزاری نشست
نشست «از سوژه جنسی تا سیاست جنسی» با ارائه محمدتقی کرمی ۱۶ آبان ماه در مرکز تحقیقات زن و خانواده برگزار می شود.
مردم در برابر فتنه‌های فرهنگی هوشیار باشند
در انتقاد به ساخت "خانه پدری" مطرح شد؛
حجت الاسلام قهرمانی گفت: سینمایی"خانه پدری" ده سال پیش اکران و توقیفش شد، دوباره با علم به اینکه تصحیحات صورت نگرفته است، اکران می‌شود، آیا به دنبال دوقطبی‌سازی هستند؟
اقتصاد و سیاست در چشم‌انداز توسعه
یادداشت؛
سیاست رنگ خودش را دارد و با ساختار خودش مسیرها را تصویر می‌کند. اینجاست که رسانه نقش مهمی در بازتاب آن دارد و باید برای آینده کاری کرد.
قبلی۴بعدی