حوزه‌های علمیه تمام تلاش خود را در خدمت به سیل‌زدگان به کار بسته‌اند
رئیس ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه:
حجت الاسلام والمسلمین زمانی فعالیت‌های ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه در کمک به سیل‌زدگان روزهای اخیر کشور را تشریح کرد.
گسیختگی ذهنی یک روشنفکر
به اعتقاد حجاریان ایران نسبت به ترکیه اوضاع نابسامانی دارد، اما علاوه بر کاهش فقر و شاخص‌های توسعه انسانی، در نرخ بیکاری نیز ایران وضعیت بسیار بهتری نسبت به ترکیه دارد.
راهکارهای عملی اقتصاد مقاومتی از منظر آموزه‌های امام سجاد
سیری در صحیفه سجادیه(3)
ادعیه امام سجاد(ع) ترسیمی از نمونه کامل سبک زندگی اسلامی است که در ابعاد مختلف زندگی ازجمله در بخش اقتصاد شیوه الهی زندگی کردن را از خداوند طلب می‌کنند. ‌
بررسی خاستگاه تصوف در ایران
گزارشی از یک نشست علمی؛
سؤال این است که تصوف و عرفان از منابع بیگانه تغذیه کرده و نشأت گرفته است یا از خود قرآن و سنت اسلامی؟
یادداشت | راهکارهای عملی اقتصاد مقاومتی از منظر آموزه‌های امام سجاد
سیری در صحیفه سجادیه(2)
از اهداف بعثت انبیای الهی اجرای عدالت اجتماعی و رفع فاصله‌های طبقاتی بوده است در فرهنگ دینی غایت عدالت اسلامی ریشه‌کن کردن فقر و فاصله‌های طبقاتی است.
گزارش | بسترها، ریشه‌ها و علل شکل‌گیری تصوف در ایران
در نشستی تخصصی بررسی شد؛
برای بررسی اعتقادات، آداب و رسوم و آموزه‌های هر مکتب، فرقه و گروهی باید دقت داشت که اصول، امهات، تعالیم کلیدی و محتوایی و عناصر قوام بخش این فرقه چیست.
گفت‌و‌گو | یادگیری
فضای مجازی و فرهنگ ایرانیان(22)
هر گاه مردم به سمت فرهنگ‌سازی رفتند، موفق شدند؛ حرکت به سوی فرهنگ‌سازی به طور کلی مثبت است و تجربه‌ جامعه را زیاد می‌کند.
عملکرد ضعیف مدیران اقتصادی نشانه دوری از مدیریت اسلامی است
مدیر اجرایی مجمع عالی حکمت:
خراسانی گفت: مدیران اقتصادی نتوانسته‌اند عملکرد مناسبی داشته باشد و زمینه اجرای روش‌های مورد نیاز در حوزه مدیریت اسلامی را فراهم نکرده اند.
یادداشت | راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی
سیری در صحیفه سجادیه(1)
اقتصاد پویا از مهم‌ترین برنامه‌های اسلام برای تعالی انسان‌ است، رویکرد دین به اقتصاد تنها دنیا ‏محور نبوده بلکه غایت اقتصاد دنیوی، آخرت بیان شده است.‏
قبلی۳بعدی