معنویت و اخلاق دو راهبرد مهم گام دوم انقلاب اسلامی
پژوهشگر علوم سیاسی:
حجت الاسلام والمسلمین مهاجرنیا معنویت و اخلاق را دو راهبرد مهم گام دوم انقلاب دانست و گفت: این دو عنصر در ابتدای بیانیه نیز جزء شعارهای اصلی انقلاب معرفی شده است.
انقلاب اسلامی مرهون فقه و نظام اجتهادی است
معاون آموزش جامعه المصطفی:
حجت الاسلام والمسلمین جزایری با بیان اینکه انقلاب اسلامی مرهون فقه و نظام اجتهادی است، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی فقه انفعالی به یک فقه فعال تبدیل شد.
نشست علمی نقد روش بانکداری مرسوم برگزار می شود
با حضور آیت آلله اراکی؛
سلسه نشست های تخصصی طراحی مدل مطلوب نمونه بانک اسلامی براساس مبانی اسلامی با رویکرد فقه نظام به همت پژوهشگاه فقه نظام برگزار می شود.
بسته پیشنهادی مرکز پژوهش های جوان به مناسبت آغاز امامت حضرت مهدی
معاون مرکز پژوهش‌های جوان وابسته به پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از ارائه بسته پیشنهادی این مرکز به مناسبت آغاز امامت حضرت مهدی خبرداد.
چشم امید رهبر معظم انقلاب به حوزه های علمیه است
مدیر حوزه های علمیه خواهران:
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور حوزه و بسیج را نیازمند یکدیگر و دو بال تعالی معنوی کشور توصیف و تاکید کرد که چشم امید رهبر معظم انقلاب به حوزه های علمیه است.
کرسی تخصصی نظریه فقهی نفی ظلم برگزار می شود
با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه؛
پیش اجلاسیه کرسی تخصصی «نظریه فقهی نفی ظلم» با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه از جمله آیات فاضل لنکرانی و علیدوست به همت پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی برگزار می شود.
عاشورا باید در منظومه حوادث دیگر تحلیل شود
مدیر گروه ادبیات اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
سنگری با بیان این که گرایش های کمی و کیفی به شعر عاشورا افزایش یافته است، گفت: آگاهی، خواهندگی و پرسشگری مردم عوامل پس زننده نوحه های سطحی است.
آمادگی المصطفی برای آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی
حجت الاسلام والمسلمین عباسی خبرداد؛
رئیس جامعةالمصطفی گفت: این مرکز علمی آماده برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فارسی برای دانشجویان خارجی همه مراکز علمی و مؤسسات آموزش عالی کشور است.
نقشه برخی جریان ها برای استفاده ابزاری از مرجعیت در جهت مقاصد سیاسی
مسؤول راهبردی سازمان بسیج طلاب عنوان کرد؛
حجت الاسلام علیزاده جریان شناسی روحانیت در حوزه علمیه را ضروری دانست و گفت: نپرداختن به جریان شناسی ممکن است موجب انحراف شود.
قبلی۲بعدی