توجه به رسانه و فضای مجازی از مسائل مهم در مسیر گام دوم انقلاب است
بهمنی:
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از مسائل مهم در مسیر گام دوم انقلاب، توجه به رسانه و فضای مجازی است.
نشست هم‌اندیشی مدرسان سواد رسانه ای حوزه برگزار می شود
نشست هم‌اندیشی مدرسان سواد رسانه و فضای مجازی به پیشنهاد کارگروه رسانه و فضای مجازی شواری هماهنگی نهادهای عالی حوزوی و مشارکت این نهادها برگزار می‌شود.
برگزیدگان جشنواره ابوذر قم معرفی شدند | کسب دو عنوان برای خبرگزاری رسا
چهارمین جشنواره تولیدات رسانه ای ابوذر قم در حالی پایان یافت که حجت الاسلام شمس الهی و جلالی از خبرگزاری رسا در بخش مصاحبه و عکس رتبه های نخست و سوم را کسب کردند.
چهارمین جشنواره تولیدات رسانه ای ابوذر قم به کار خود پایان داد
با تجلیل از برگزیدگان؛
چهارمین جشنواره تولیدات رسانه ای ابوذر قم با تجلیل از خبرنگاران برتر و با حضور جمعی از مسؤولان لشکری و کشوری به کار خود پایان داد.
یکی از ابعاد ماندگاری قرآن جنبه هنری آن است
مدیر حوزه های علمیه خواهران:
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با بیان اینکه یکی از ابعاد ماندگاری قرآن جنبه هنری آن است، گفت: اصرار عجیب قرآن بر تصویرگری روایات و پدیده ها در نوع خود بی نظیر است.
مفاهیم ذهنی در قرآن قابلیت تبدیل شدن به داستان دارند
استاد دانشگاه تربیت مدرس:
پروینی در بررسی امکان تبدیل مفاهیم ذهنی در قرآن به داستان، گفت: خداوند در سراسر قرآن مفاهیم ذهنی فراوانی را در قالب صحنه های هنری و تصویرگرانه بیان کرده است.
قرائت قرآن کریم و تجربه زیباشناختی از منظر نشانه شناسی اصوات و نغمات
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران مطرح کرد؛
اسعدی با اشاره به موضوع قرائت قرآن و تجربه زیباشناختی از منظر نشانه شناسی اصوات، گفت: در این راستا به بررسی دو رکن اصلي نغمات و سبک های اجرایی اصلی می پردازیم.
هرمنوتیک خطاب و خوانش در قرآن کریم
عضو هیأت علمی مدرسه اسلامی هنر بررسی کرد؛
شهدادی با اشاره به ابرمتن بودن قرآن کریم به بررسی هرمنوتیک خطاب و خوانش در قرآن کریم پرداخت و گفت: ابرمتن معنای محجوب است و معنای در حجاب، همواره اشتیاق به آشکارگی دارد.
تأثیرات قرآن کریم بر شکل گیری ساختار هنر خوشنویسی
طلبه پژوهشگر و خوشنویس بررسی کرد؛
حجت الاسلام محمدی‌ پارسا با اشاره به تأثیرات قرآن برشکل گیری هنر خوشنویسی به تبیین نسبت اقلام خوشنویسی با کتابت قرآن و بیان نقش آفرینی متصور از قرآن در هنر اسلامی پرداخت.
قبلی۳بعدی