آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

در انتظار آشتی هم‌قطاران

ماهی رفع کدورت بین انقلابی‌ها را نمی‌توان هر وقت از آب گرفت. در شرایطی که سمپات‌های رسانه‌ای داخلی و خارجی به دنبال ترور اتحاد و انسجام ملی هستند، سکوت بیجاست.

امیر روز جزا

نجف است و ساغَرِ تا لبه...، نجف است و مستی هرشَبه، نجف است و گیجی عقربه، تب و لرزِ قبله نما علیست.

گزارش مردمی به مناسبت عید غدیر

در تاریخ هجدهم ماه ذی حجه بود که رسول خدا در راه برگشت از سفرش به خانه خدا، در مکانی به نام غدیر، جانشینی حضرت علی(ع) را در جمع خاندان و مسلمانان مکه و مدینه اعلام کرد.

نفوذی‎ در بیت "مرجع"

نفوذی‌ها سعی در اثرگذاری در تصمیمات دارند و تجربیات متعدد تاریخی در ایران و سایر کشور‌ها، این نکته راهبردی را یادآور می‌شود که نباید بحث نفوذ را به موارد سطحی تقلیل داد.

#فقط_به_عشق_علی

فراموشی غدیر نه در بین مسلمانان بلکه در بین شیعیان، خسارتی به بار آورد که جبران کردنش سال ها تلاش می طلبد.

احیای "جشن غدیر" در سال‌های اخیر

حجت الاسلام پناهیان که یکی از علمداران رونق اطعام غدیر است در یکی از سخنرانی هایش حدیثی از امیرمؤمنان(ع) را نقل کرده که "غدیر را با اطعام جشن بگیرید."

گل به خودی در دقیقه 80

همه خشکشان زده بود، بازی برده را مساوی کرده بودیم و باید از ابتدا شروع می کردیم. راستش را بخواهید هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که از این نقطه زمین ضربه بخوریم.

هندوانه کیلویی 550 تومان!

اگر مسئولان نخواهند چاره­‌ای برای زندگی پر دردکشاورزان مملکت بیا‌ندیشند، زارعان دیگر انگیزه‌­ای برای ادامه­‌ی زراعت نخواهند داشت و این یعنی درماندگی کشور در تأمین غذا!

روز انتخاب‌های درست

تردید در جان پیامبر بود که ندا آمد که اگر انتخابم را به مردم نگویی، زجر تلاش رسالت ناقص می‌ماند. این همان انتخاب سرنوشت‌سازی است که گاهی برایش ده‌ها سال زجر می‌کشی.

مرگ مغزی در ترازوی فقه

از آنجا که در قواعد فقه و حقوق اسلامی واقعیت مرگ و حیات، موضوع حکم شرعی قلمداد شده، احراز و تشخیص مرگ مغز به مثابه مرز مرگ، بسیار حائز اهمیت است.

شوکت یا تضعیف مرجعیت

مرجع دینی، بالاترین مقام دینی تشیع است؛ پیامد تضعیف مرجعیت دینی، تضعیف همه چیز است. اگر مرجعیت، تضعیف شود، همه‌ی مبانی دینی، اخلاقی و ارزشی جامعه تضعیف خواهد شد.

مرجعیت؛ قبل و بعد از انقلاب اسلامی

اساسا در دوران جمهوری اسلامی، کار اعتقادی نیازمند "هوشمندی تشکیلاتی" است؛ اگر فضا برای هر کس که به تشخیص خودش مرجع تقلید است، باز باشد، زحمات حکومت و مراجع به باد می‌رود.

مناجات‌های بی‌نجوا

کسی مخالف روضه خوانی نیست و این را نیز همه می‌دانیم که تنها وسیله‌ی قرب به خدا، محبت و اطاعت از اهل بیت(ع) است؛ اما صحبت در این است که اصلا هدف از مناجات خوانی چیست؟