آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

مرگ مغزی در ترازوی فقه

از آنجا که در قواعد فقه و حقوق اسلامی واقعیت مرگ و حیات، موضوع حکم شرعی قلمداد شده، احراز و تشخیص مرگ مغز به مثابه مرز مرگ، بسیار حائز اهمیت است.

آیا وکیلم؟

پس از محرمیت زوجین، مهمترین رکن در زندگی نوپای زوجین، خانواده دو طرف است. فرهنگ خانوادگی نه تنها در اقوام مختلف ممکن است متفاوت باشد.

پاسخ به مغالطه‎های زیرپوستی سعید لیلاز

مشکل اختیارات کمِ رییس جمهور نیست؛ معضل این است که مسئولان جای آنکه خود پاسخگوی مردم باشند همواره دنبال مقصری می‌گردند تا مشکلات  و کم‎کاری‌های خود را گردن او بیندازد.

دین فروشی پس از "خَلع"

خود را به مذهبی‌ها می‌چسباند و می‌گوید: ما مذهبی‌ها... ما مذهبی‌ها بی‌خیال دنیا می‌شویم به عشق بهشت. می‌خواهد از این طریق سخنانش را به راحتی به مخاطب القا کند.

مصائب غرب‌شناسان

بسیاری از کسانی که در حوزه غرب‌شناسی کار مطالعاتی و پژوهشی می‌کنند اغلب "در چه باید کرد" متوقفند.

"عقلانیت توصیفی" ابزار اقناعی پناهیان

تا ما نتوانیم معارف اسلامی را با بهره بردن از عقلانیت توصیفی برای اهالی هنر قابل درک نماییم نمی توانیم از انتظار داشته باشیم آثار هنری مطابق با اهداف اسلامی تولید شود.

از کیف دزدی تا سارق حرفه‌ای حیای مردم

آن چیزی که در ظهور و بروز مصی علی نژاد فارغ از شخصیت و منش وی بیش از هرچیزی به چشم می‌خورد، سهل‌انگاری نهاد‌های ناظری است که وظیفه حمایت و حراست از ملت را دارند.

دعای عرفه یا مقتل حسینی؟

چرا با گریز‌های زیاد و طولانی در مقاطع مختلف دعا، بدون توجه به مقصد انشاکننده اصلی دعا یعنی شخص ابا عبدالله الحسین عبارت‌ها را به هر بهانه‌ای تاویل به روضه‎خوانی می‌کنیم؟

کشمیرِ نگران

سرنوشت کشمیر بایستی با دخالت سازمان‌های بین المللی و برگزاری انتخابات آزاد برای الحاق به یکی از دو کشور هند یا پاکستان، به خود مردم آن منطقه واگذار شود.

چرا باید داستان و رمان بخوانیم؟

از آنجا که همه‌ ما در زندگی‎مان کشمکش‌های بزرگ‎تری داریم که کشمکش‌های روایی نمونه‌های خاصی از آن‌ها هستند روایت‌ها بر ما تاثیر می‎گذارند و برایمان جاذبه دارند.

جهادی‌های الگوساز

گفتنی‌های بی‎شمارش به مسئولان بلندپایه و میان‌پایه دولتی و غیردولتی چقدر اجرا می‌شود؟ طبیعی است که دلخوشی اصلی رهبری امثال آن آقایان نباشد.

آقای وزیر! با همین فرمان جلو بروید

مگر جوانان زبان ندارند که ما بخواهیم کاسه داغتر از آش باشیم. مشکلات مسکن و اشتغال و معیشت و ده‎ها مشکل دیگر در اولویت دوم هستند و برگزاری جشنواره فیلم ازدواج دردرجه نخست!

طنز | احمق‌های درجه یک

دونالد: نادیا، واقعاً جایزۀ صلح نوبل حقت بوده پرفسور! درسته برادرات کشته شدن ولی بالاخره باید یه جایی باشن. آب که نشدن برن توی زمین! جانی! پدر و مادر و برادراش الآن کجان؟

طنز | نشست ترامپ با اپوزیسیون ایران

رجوی: بله عرض می‌کردم. سازمان برای اسقاط رژیم یک طرح مشخص و مدون داره. فقط کافیه که از ما حمایت تسلیحاتی و مالی باشه. من قول می‎دم ظرف یک هفته رژیم رو ساقط کنیم.

بیراهه‌های شیک

اگر انسان به جای رهاکردن چشم و به دنبال آن رها کردن دل، همسرش را جلوه و موهبت الهی ببیند همواره در همه شئونات زناشویی به سوی تکامل و آرامش بیشتر پیش خواهد رفت.

امامی برای روشنگری

راه اندازی جریان وکالت و ارجاع مردم به فقیهان از جمله برنامه­‎ریزی­‎های ائمه برای آماده‎سازی جامعه برای دوران غیبت بود که جواد الائمه (ع) در گسترش آن بسیار کوشید.

بهای صاحبخانه‌ها

آن قدر مسئله گرانی مسکن، به خصوص اجاره بهای آن جدی شده که پویش "صاحبخانه خوب" به راه افتاده و حتی صدا و سیما حداقل در برخی از برنامه‌هایش به این موضوع پرداخته است.