۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۵
کد خبر: ۴۲۳۶۸۴
پ
«من و کتاب» که به بیانات و نظرات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی اختصاص دارد از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ سی و چهارم می‌رسد.
کتاب «من و کتاب»

به گزارش خبرگزاری رسا، کتاب «من و کتاب» که در سال 87 از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسید مجموعه از بیانات و نظرات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت کتاب و کتاب خوانی و توجه ویژه به این مقوله است. این کتاب در چند بخش اهمیت کتاب و کتاب خوانی، من و کتاب، نقد وضع موجود، چه باید کرد، دست نوشته‌ها و دست‌خط به نگارش دیدگاه مقام معظم پرداخته است.

 
 
در بخشی از این کتاب رهبر انقلاب در اهمیت مسئله رشد کتاب خوانی و پیوند آن با فرهنگ اینگونه نوشته‌اند: "اگر از این جهت هم حساب کنید که امروز این ملت، ملتی است که در دنیا دچار ستم های ناشی از اعمال غرض قدرت های استکباری جهان است، پس باید از خودش دفاع کند، کدام دفاع ملی است که در درجه اول متکی به فرهنگ و آموزش و بینش و دانش نباشد؟ پس باز هم به کتاب برمی گردیم. یعنی شما از هر طرف که بچرخید، مجبورید به کتاب اهمیت بدهید...
 
 
در قسمتی دیگر کتاب مقام معظم رهبری در بیان علاقه خود به کتاب نوشته‌اند: "بنده خودم هم با اینکه گرفتاری کاری ام زیاد است، اما بحمدالله از کتاب منفک نشده ام و در حقیقت نمی توانم هم منفک شوم. در خلال کارهای فراوان و سنگینی که بر دوش ما هست، دائما با کتاب سر و کار دارم، احساس می کنم که اگر انسان بخواد در زمینه معنوی و فرهنگی تر و تازه بماند، جز رابطه با کتاب که مثل رابطه با جویبار، دائمی در جریان است و مرتب تازه هایی را در اختیار انسان می گذارد، چاره ای ندارد. البته مسئله، مسئله چاره داشتن یا نداشتن نیست، مسئله میل و شوق و یک چیز اجتناب ناپذیر برای کسی است که اهل کتاب باشد."/998/د102/ق

 

منبع: سوره مهر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید