۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۵
کد خبر: ۴۲۹۵۹۷
پ
آیت الله نوری همدانی:
حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به سرسپردگی دولت پاکستان به آمریکا و رژیم صهیونیستی بر لزوم قیام و جنبش علمای  این کشور تأکید کرد.
آیت الله نوری همدانی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از علما و روحانیان، سیاستمداران، روسای دانشگاه و مدیران مراکز اسلامی بلوچستان پاکستان، بر لزوم شناسایی دشمن تأکید کرد و گفت: دشمنان قرن هاست درصدد زیر سلطه بردن کشورهای اسلامی هستند تا بر سیاست و فرهنگ و اقتصاد مسلمانان مسلط شوند. پس از مشاهده تأسیس نظام مقتدر اسلامی در ایران نیز برای خاموشی چراغ آن تلاش می کنند. 

 

وی با اشاره به عملی شدن این توطئه و تسلط بر کشورهای اسلامی افزود: بنده قبل و بعد از انقلاب به پاکستان سفر کرده و به این نتیجه رسیدم که این کشور زیر سیطره استبکار قرار دارد. پاکستان ارتباط عمیقی با عربستان دارد و عربستان هم نوکر آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به جنایت های عربستان در یمن و بحرین تصریح کرد: دولت پاکستان به درخواست عربستان برای مشارکت در حمله به یمن پاسخ مثبت داد و اگر مخالفت مجلس نبود این کشور در کشتار مردم یمن مشارکت می کرد. متاسفانه نواز شریف و پرویز مشرف سرسپرده آمریکا و عربستان هستند و نسبت به کوبیدن پاکستان از سوی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا سکوت اختیار کرده اند.

 

این مرجع تقلید از وحدت به عنوان عامل درمان مشکلات جهان اسلام یاد کرد و ادامه داد: دولت در قبال کشتار شیعیان پاکستان هیچ اقدامی انجام نمی دهد. علمای پاکستان باید قیام و جنبش به راه بیندازند تا این کشور درست شود. استکبار جهانی متشکل از انگلستان، آمریکا، آلمان، فرانسه و رژیم صهیونیستی متحد هستند و ما نیز باید به وحدت برسیم.

 

عربستان به قرآنی که چاپ می کند بی توجه است

وی کشورهای عربستان، قطر، امارات و کویت را زیر سیطره آمریکا و صهیونیست ها دانست و تصریح کرد: عربستان سعودی پول نفت و گاز را به حمایت از گروه های تکفیری و تروریستی قرار داده و به آن رنگ مذهبی می دهد. این در حالی است که آل سعود، شیعیان را پست تر از یهود و نصارا می داند و با این شرایط نباید انتظار بهبود وضع جهان اسلام باشیم.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی ادامه داد: عربستان هر سال میلیون ها قرآن را چاپ و به کشورهای مختلف ارسال می کند اما از عمل به آن خودداری می ورزد. قرآن می گوید اگر یک نفر را بکشید همانند این است که همه مردم را به قتل رسانده اید اما شاهد هستیم عربستانی که قرآن چاپ می کند زن و کودکان و مردم یمن را به خاک و خون می کشد.

 

این مرجع تقلید درباره عدم اعزام حجاج ایرانی به مراسم حج اظهار داشت: مسجد الحرام متعلق به عربستان نیست بلکه مال خداوند است و خداوند می گوید که این مسجد از آن مردم است، اما عربستان با قدرت و امکانات و سرسپردگی به آمریکا و صهیونیست ها به کشتار مردم می پردازد.

 

هیچ مملکتی همانند ایران امنیت ندارد

وی افزود: عزت و کرامت انسان بسیار بالاست و ما می خواهیم عزت خود را حفظ کنیم بنابراین مراسم حج در پرتو عدم وجود امنیت و عزت، واجب نیست. عربستان به دلیل پشت گرمی به آمریکا و رژیم صهیونیستی و امکاناتی که دارد شرایط ما برای حج را نپذیرفت. 

 

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به سرسپردگی دولت عربستان به آمریکا و ظلم به شیعیان تأکید کرد: مردم  ایران با عشق به شهادت در برابر استکبار و استبداد ایستاده و نظام ولایی اسلامی قدرتمندی ایجاد کردند. هیچ مملکتی امنیت ایران را ندارد زیرا همه مردم با رهبر و حکومت هستند.

 

این مرجع تقلید ادامه داد: شیعه و سنی در پاکستان متحد هستند ولی اشرار در حکومت حضور دارند. شیعیان در پاکستان اعتصاب غذا می کنند زیرا دولت سرسپرده عربستان و آمریکا و صهیونیست هاست و تا وقتی دولت درست نشود اوضاع این کشور درست نمی شود.

 

وی بر لزوم ترجمه کتاب های امام خمینی به زبان اردو تأکید کرد و گفت: امام خمینی(ره) یک تحول جهانی ایجاد کرد که تنها به ایران اختصاص ندارد. ترجمه کتاب های امام راحل به زبان اردو و مطالعه آن از سوی مردم سبب بیداری شان خواهد شد./980/پ202/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث