۲۱ تير ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۱
کد خبر: ۴۳۷۳۰۷
پ
امیرزاده اعلام کرد؛
مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهدای 12 میلیارد ریال کتاب به شهر‌های نامزد پایتخت کتاب ایران، روستا‌های برگزیده در دو دوره جشنواره «روستا‌های دوستدار کتاب» و «گروه‌های برگزیده ترویج کتابخوانی» خبر داد.
امیرزاده

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی پایتخت کتاب ایران، همایون امیرزاده، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جشنواره‌های «پایتخت کتاب ایران»، «روستاهای دوستدار کتاب» و «گروه‌های ترویج کتابخوانی» اظهار کرد: از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ 12 میلیارد ریال حواله خرید کتاب به شهر‌های نامزد پایتخت کتاب ایران، روستا‌های برگزیده در دو دوره جشنواره «روستا‌های دوستدار کتاب»، «گروه‌های برگزیده دومین دوره ترویج کتابخوانی و بیست استان و شهرستان کمتر برخوردار اهداء شده است.

 

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره میزان حمایت از هر یک از این جشنوراه‌ها، گفت: به هر یک از شهرهای اهواز و نیشابور (شهرهای پایتخت کتاب ایران) مبلغ 300 میلیون ریال حواله کتاب اهداء شده است. همچنین به هر یک از پانزده نامزد پایتخت کتاب مبلغ  100 میلیون ریال حواله خرید کتاب اهداء شد. هر یک از استان‌های کمتربرخوردار نیز مبلغ 200 میلیون ریال حواله کتاب دریافت کرده‌اند و به هر گروه برگزیده نیز مبلغ 100 میلیون ریال حواله خرید کتاب پرداخت شده است.

 

بر اساس این گزارش، در دومین دوره جشنواره «پایتخت کتاب ایران» شهر نیشابور به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد./998/د102/ق

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید