۲۱ تير ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۳
کد خبر: ۴۳۷۳۶۷
پ
شیخ نعیم قاسم:
معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اهمیت حل مسئله انتخاب رییس جمهور در این کشور درباره نقش منفی ریاض در این پرونده تأکید کرد که سعودی‌ها در این زمینه ایجاد مشکل می‌کنند و راه حل ریاست جمهوری لبنان نزد عربستان است.
شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان

به گزارش خبرگزاری رسا، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان بار دیگر از مشکل تراشی عربستان سعودی بر سر راه انتخاب رییس جمهوری در بیروت انتقاد کرد.

 

شیخ قاسم درباره مسئله انتخاب رییس جمهور در این کشور گفت: همه مسؤولان و رهبران طیفهای سیاسی لبنان خواهان انتخاب رییس جمهور هستند؛ زیرا [با انتخاب رییس جمهور] نظم عمومی، فعالیت نهادها و رسیدگی به مسائل مردم زمینه ای برای فعالیت و رشد پیدا می‌کند.

 

وی درباره اینکه چرا انتخاب رییس جمهور در لبنان با مشکل مواجه شده است، اظهار داشت: ویژگی های رییس جمهور از دید گروه ها و گرایشات آنان متفاوت است. زیرا طرفهای منطقه‌ای و بین المللی شروط خود را تحمیل می‌کنند و گزینه‌ای را که مناسب نمی‌دانند وتو می‌کنند.

 

فارس به نقل از قاسم گزارش داد که  مردم لبنان اگر خواهان راه حل هستند باید این مشکل (گرایشات گروه های مختلف) را حل کنند.

 

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه در واقع گرایشات مهمترین مشکل در لبنان نیست، تأکید کرد: مشکل اصلی مداخله خارجی است. ما باید به وضوح آن را بررسی کنیم. طی دو سال گذشته نیز مشخص شد، عربستان تنها طرفی است که سد راه این مسئله می‌شود و گزینه خود را مشروط می‌کند.

 

قاسم ضمن انتقاد از وتوی عربستان و ممانعت از انجام توافق برای انتخاب رییس جمهور در لبنان، در پایان تصریح کرد: راه حل را نزد عربستان جست‌وجو کنید. اگر موافقت کند، انتخابات فردا برگزار می‌شود. اگر موافقت نکند بحران طولانی خواد بود. این مسئله را نه اظهارات، نه توجیهات، نه سفرهای خارجی و نه اتهامات حل نمی‌کند. کوتاه سخن اینکه راه حل ریاست جمهوری نزد عربستان است»./980/ب102/د

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید