۲۱ تير ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۶
کد خبر: ۴۳۷۳۶۸
پ
منبعی در جمعیت "الوفاق" بحرین خبر دریافت هرگونه نامه رسمی درخصوص شکایت وزارت دادگستری علیه این جمعیت درباره انحلالش را تکذیب کرد.
جمعیت الوفاق بحرین

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از العالم، یک مقام قضائی بحرینی اعلام کرد دادگاه اداری این کشور جلسه رسیدگی به حکم قضایی انحلال جمعیت «الوفاق» را به دوشنبه هفته آینده (17 جولای) موکول کرد.

 

دادگاه اداری بحرین 25 خرداد (14 ژوئن) در رسیدگی به درخواست وزارت دادگستری این کشور، حکم تعلیق فعالیت‌های جمعیت «الوفاق» (بزرگترین جمعیت معارضان این کشور) را صادر و اموال آن را مصادره کرد.

 

دادگستری بحرین در ابتدا 6 اکتبر را به عنوان موعد رسیدگی نهایی به پرونده جمعیت الوفاق برای صدور حکم قطعی تعیین کرده بود؛ پس از آن تاریخ‌های دیگری یعنی 23 ژوئن و 4 ژوئیه را اعلام کرد که عملی نشد و امروز 17 جولای به عنوان موعد رسیدگی به این پرونده برای صدور حکم نهائی اعلام شد.

 

منبعی در جمعیت "الوفاق" بحرین خبر دریافت هرگونه نامه رسمی درخصوص شکایت وزارت دادگستری علیه این جمعیت درباره انحلالش را تکذیب کرد.

 

این منبع افزود: حکم انحلال الوفاق با هیچ اتهامی ارتباط ندارد و نظام آل خلیفه نه تنها نتوانست برای آن پوشش قضایی مناسب یابد، بلکه با محروم ساختن الوفاق از ابتدایی ترین حقوق در زمینه دفاع از خود، قوه قضاییه کشور را به چالش کشید.

 

پایگاه اینترنتی "المنار" به نقل از این منبع گزارش داد: هدف آل خلیفه، تغییر صحنه دینی و سیاسی کشور می باشد که این هدف تفسیر کننده اقدام های نظامی است که برای ثبات بحرین و منطقه خطرناک است؛ لذا آل خلیفه به رغم تدابیر قانونی، اداری و قضایی از توجیه اقدام هایش ناتوان است چون همه اقدامات آن غیر قابل توجیه و غیر قانونی است. 

 

این منبع ابراز اطمینان کرد که واقعیت سیاسی تغییر خواهد یافت و آزادی، عدالت و مشارکت مردمی بیشتر همراه با پایداری و تمسک به خواسته های مشروع و شیوه مسالمت آمیز را در پی خواهد داشت، به همین دلیل کمک خواهی آل خلیفه از خارج، باعث شکست سهمگین آن خواهد شد./980/ب101/د

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید