۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰
کد خبر: ۴۴۱۹۰۹
پ
بانوی مسلمانی که قصد خرید از فروشگاهی در تگزاس را داشت با تهدید فروشنده مبنی بر برداشتن حجاب یا بیرون‌رفتن از مغازه مواجه شد.
حجاب

به گزارش خبرگزاری رسا، سارا صفی، بانوی ۳۲ ساله مسلمان هندی‌تبار که در تگزاس به دنیا آمده است، در مراجعه به فروشگاهی در تگزاس با تهدید فروشنده مجبور به ترک فروشگاه شد.

 

سارا صفی که با تلفن همراه خود از این حادثه فیلمبرداری کرده است، تلاش کرد با بیان اینکه حجاب او به خاطر رعایت شؤونات اسلامی است و در رعیت اصول دینش آزاد است، فروشنده را توجیه کند؛ اما وی شرط خرید را در برداشتن حجاب او عنوان کرد و تهدید کرد در غیر این‌صورت به پلیس اطلاع خواهد داد.

 

به گزارش ایکنا، صفی گفت: دوست داشتم با فروشنده در مورد حقیقت اسلام صحبت کنم؛ اما وی اصرار داشت یا حجابم را بردارم و یا فروشگاه را ترک کنم.

 

احمد رهاب، مسؤول شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی بخش تگزاس گفت: این حادثه یک مورد آشکار از تبعیض نژادی علیه مسلمانان است.

 

وی افزود: این حادثه نه تنها نقض رسواکننده‌ای از حقوق بشر آمریکا بوده؛ بلکه نقض قوانین اصلی در مورد اخلاقیات و نجابت است که می‌گوید یک مشتری را تنها به خاطر سابقه فرهنگی و مذهب متفاوت نباید تهدید کرد./847/ب102/د

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث