۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۳
کد خبر: ۴۴۵۰۲۱
پ
وزیر اطلاعات دولت سازندگی در گفت وگو با رسا:
وزیر اسبق اطلاعات با تأکید بر این که منافقین محارب و اهل بغی هستند، گفت: نظر حضرت امام و همه علما این است اهل بغی یعنی کسانی که علیه حکومت اسلامی شورش و اقدام مسلحانه می کنند حکم شان اعدام است و شکی در آن وجود ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین فلاحیان حجت الاسلام والمسلمین فلاحیان

حجت الاسلام والمسلمین علی فلاحیان وزیر اطلاعات دولت سازندگی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به انتشار فایل صوتی منتظری که حاوی هجمه به حضرت امام و انقلاب است، گفت: بنده هم از این صوت تعجب کردم چون مبنای فقهی حضرت امام و آقای منتظری در این مورد تفاوتی نداشت.

مبنای فقهی حضرت امام و منتظری درباره محاربین و اهل بغی تفاوتی نداشت

وی افزود: یعنی به عنوان فتوای اولیه آن ها حکم محاربین و اهل بغی را اعدام می دانند از این رو تعجب است که چنین حرفی زدند منتهی یک بحثی به عنوان ثانوی وجود دارد که مثلا اگر ما الان احکام را اجرا کنیم تعبیر آقای منتظری این است که تاریخ قضاوت بدی درباره ما می کند.

نماینده سابق خبرگان رهبری با بیان این که این حرفی بود که اطرافیان به آقای منتظری القا کردند، اظهار داشت: اطرافیان آقای منتظری را وادار کردند که بگوید مصلحت نیست، در فقه ما اگر اجرای یک حکمی مصلحت نباشد البته نه هر مصلحی بلکه مصلحت ملزمه داشته و الزام آور باشد فقیه می تواند بر خلاف فتوایش جلوی اجرای حکم را بگیرد.

وی ادامه داد: درباره افرادی که قاچاق موارد مخدر می کردند بحث بود و اتفاقا فتوای آقای منتظری تندتر از فتوای حضرت امام بود که با آن ها برخورد شود اما بعدا برخی رفتند و گفتند مصلحت نیست و ایشان دومرتبه به عنوان ثانوی برگشت.

شرح ماجرای منافقی که 32 نفر بیگناه را به جرم ریشن داشتن کشته بود

حجت الاسلام والمسلمین فلاحیان با بیان این که نظر حضرت امام این بود که حکم خدا باید اجرا شود، ابرازداشت: ایشان معتقد بودند باید حکم خدا را اجرا کرد و توجهی به قضاوت تاریخ نباید بشود، نظر امام این است کسانی که در تاریخ مغرض هستند مسلما علیه ما می نویسند حال هرگونه که ما عمل کنیم و کسانی که طرفدار یا منصف هستند واقعیت را می نویسند.

وی عنوان کرد: واقعیت این است که برای کسی شک و شبهه ای نیست که منافقین، جوانان و نیروهای خوب ما را به شهادت رساند که انفجار حزب جمهوری اسلامی، عملیات مرصاد و ترورهای شهری از اینگونه موارد است.

وزیر اسبق اطلاعات خاطرنشان کرد: خود بنده یک نفر را در مشهد دستگیر کردم و وقتی که با او صحبتی داشتم متوجه شدم 32 نفر را کشته بود، از او پرسیدم چرا افراد را به قتل رساندی که جواب داد سازمان به ما گفته بود هر که ریش دارد حزب اللهی است و او را بزنید که سرانگشتان نظام هستند.

بسیاری از منافقین دوران زندان خود را گذرانده و متعاقبا علیه جمهوری اسلامی دست به عملیات زدند

وی اضافه کرد: حضرت امام می فرمود که مراقب باشید چنین افرادی فرار نکنند و از زندان آزاد نشوند، آقای منتظری می گوید چرا وقتی این افراد زندان بودند اعدام شدند که باید گفت بسیاری از منافقین دوران زندان خود را گذرانده بودند و برگشتند و به عراق رفتند و علیه جمهوری اسلامی عملیات کردند و افراد را کشتند.

نماینده سابق خبرگان رهبری با بیان این که منافقین از کار خود توبه نکردند، گفت: حضرت امام که درباره تائبین دستور نداد بلکه مربوط به کسانی می شد که همچنان سرموضع و جنگ با نظام هستند باید حکم اجرا شود، نظر امام این چنین بود.

وی افزود: آقای منتظری بارها به من می فرمودند که من نظر امام را بر نظر خود ترجیح می دهم، نظر حضرت امام، آقای منتظری و همه علما این است اهل بغی یعنی کسانی که علیه حکومت اسلامی شورش و اقدام مسلحانه می کنند حکمشان اعدام است و شکی در آن وجود ندارد، بحث روی مصلحت است؛ ایشان چیزی نگفته، گفته که تاریخ اینگونه قضاوت می کند و امام نیز فرمودند که منتظر قضاوت تاریخ نباشید و حکم الهی را اجرا کنید.

منافقین محلی از اعراب ندارند

حجت الاسلام والمسلمین فلاحیان با بیان این که پخش کردن این مطالب پس از رسوایی، به ذلت افتادن و افتضاحات درون سازمانی منافقین صورت گرفته است، اظهار داشت: منافقین محلی از اعراب ندارند، این ها دیگر جایگاهی ندارد.

نمی دانم غرض و هدف مطرح کنندگان فایل صوتی چیست

وی ادامه داد: انسان از مطرح کردن دوباره این مسائل تعجب می کند و برای خود آقای منتظری بد است که ایشان را به عنوان کسی که در برابر امام ایستاده مطرح کنند،  بنده نمی دانم چه غرضی دارند اما می خواهند سوژه درست کنند تا رسانه های بیگانه و ضد انقلاب علیه اسلام، امام و انقلاب فعالیت کنند.

وزیر اسبق اطلاعات با بیان این که پس از گذشت زمان و در حال حاضر ما شاهد این هستیم که حقانیت جمهوری اسلامی در دنیا اثبات شده است، ابراز داشت: ما از همه مظلومان جهان دفاع می کنیم و ملت و به ویژه رهبر ما با قدرت در برابر استکبار و عوامل آن ایستاده اند و این حرف ها نیز جایگاهی ندارد البته ممکن است سبب خوشحالی برخی افرادی که ناراحتی هایی دارند و منحرف هستند شود./1323/ت301/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث