۰۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۸
کد خبر: ۴۴۵۶۷۴
پ
وزیر دادگستری انگلستان با اعلام اینکه اقامه نمازهای جمعه در زندان‌ها از سوی اسلام‌گرایان با ترویج عقاید افراطی و خلاف ارزش‌های ملی همراه بوده است از اتخاذ تدابیر بازدارنده در این خصوص خبر داد.
نماز در زندان

به گزارش خبرگزاری رسا، خانم «لیز تراس»، وزیر دادگستری انگلستان پس از تحقیق در مورد افراط‌گرایی اسلامی در زندان‌ها توصیه کرد، شیوه سختگیرانه‌ای برای مشکل‌سازان نمازهای جمعه زندانیان اسلام‌گرا اتخاذ شود.

وی گفت: افراط‌گرایی اسلامی، خطری بزرگ برای جامعه و یک تهدید برای امنیت عمومی است که در هر کجا دیده شود، باید با آن مبارزه کرد. تراس متعهد شد که با ترویج این ایدئولوژی مسموم در پشت میله‌های زندان‌ها برخورد و مبارزه کند.

وی افزود: پیشگیری از خطرناک‌ترین افراط‌گراها برای افراطی نکردن زندانیان دیگر به‌منظور امنیت زندانیان مسلمان و حفاظت از عموم ضروری است.

به گزارش ایکنا، در همین راستا، سخنگوی وزیر دادگستری انگلستان گفت: ما ضمانت خواهیم کرد که رؤسای زندان‌ها بتوانند از قدرت فعلی خود برای ممنوعیت برگزاری نماز جمعه از زندانیانی استفاده کنند که رفتار مخرب داشته یا عقایدی را ترویج می‌دهند که خلاف ارزش‌های اصلی بریتانیا است.

وی گفت: به‌هرحال ما نمی‌دانیم تغییر برگزاری نماز جمعه و برگزاری آن به‌صورت فرادی در سلول‌ها اقدام درستی است یا نه.

پیش‌تر نیز وزیر دادگستری انگلستان، از ایجاد بخش‌هایی ویژه در داخل زندان‌های این کشور برای نگهداری زندانیان اسلامگرای افراطی که می‌توانند بر سایر زندانیان تاثیر داشته باشند، خبر داده بود.

لیز تراس همچنین طرح‌هایی را برای انجام بازرسی‌های بیشتر در بخش زندانیان مسلمان و خارج کردن کتاب‌هایی با محتوای ترویج افراط‌گرایی از کتابخانه‌های زندانیان اعلام کرده است./847/ب102/د

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید