۱۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
کد خبر: ۴۴۶۹۹۴
پ
آیت الله اراکی:
دبیر کل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: حشد الشعبی یکی از نعمت‌های بزرگ الهی برای مردم عراق است که به دنبال دعوت مراجع بزرگ عراق تشکیل شد و توانست به پیروزی‌های بزرگی دست پیدا کند.
آیت الله اراکی آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی دیدار شیخ اکرم الکعبی با آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی شیخ اکرم الکعبی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی دیدار دبیر کل النجباء با آیت الله اراکی

به گزارش خبرگزاری رسا، شیخ "اکرم الکعبی" دبیرکل مقاومت اسلامی النجباء و هیئت همراه با آیت الله "محسن اراکی" دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.
 آیت الله اراکی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از پیروزی رزمندگان مقاومت در نبرد با تروریست‌ها، اظهار داشت: مشکلات کنونی عراق فقط مشکل عراقی‌ها نیست بلکه مشکل همه مسلمین است.
 وی با اشاره به دوران سخت حکومت صدام بر مردم عراق، اظهار داشت: صدام عراقی‌ها را نمایندگی نمی کرد و به دنبال مصلحت عراقی‌ها نبود بلکه مصلحت آمریکایی‌ها را دنبال می کرد حتی حمله صدام به کویت با چراغ سبز آمریکا صورت گرفت تا بهانه ای برای حضور آمریکایی‌ها در منطقه خلیج فارس باشد.
 دبیر کل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه دشمن اصلی مردم عراق آمریکا است، گفت: مردم عراق صدام را بیرون کردند اما آمریکا بر روی این موج سوار و با سقوط صدام وارد این کشور شدد این در حالی بود که آمریکایی‌ها در تمام جنایت‌های صدام با وی شریک بودند.
 آیت الله اراکی در ادامه با اشاره به برخی از اقدامات حشد شعبی در عراق تأکید کرد: حشد شعبی یکی از نعمت‌های بزرگ الهی برای مردم عراق است که به دنبال دعوت مراجع بزرگ عراق تشکیل شد و توانست به پیروزی‌های بزرگی دست پیدا کند.
 وی افزود: روح حاکم بر حشد الشعبی روح ولایت الهی است و حشد الشعبی یکی از مظاهر ولایت الهی است.
 این عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: مجاهدین حشد الشعبی، سیاستمداران و فعالان عرصه فرهنگی عراق باید توجه کنند دشمن به دنبال این است که در ملت عراق نفوذ کند تا بتواند در میان آنها چند دستگی و تفرقه ایجاد کند.
 آیت الله اراکی با بیان اینکه ملت عراق، ملتی متحد هستند، اظهار داشت: ملت عراق دارای هویت واحد و یک ملت مسلمان هستند و باید همواره وحدت خود را در برابر دشمن حفظ کنند.
 وی در ادامه به دوران جدید فعالیت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اشاره کرد و گفت: در دوران جدید مجمع جهانی تقریب وارد فعالیت‌های عملی و میدانی شده است و در این مرحله اتحادیه جهانی علمای مقاومت شکل گرفت که اکنون بیش از 500 عالم از سراسر جهان اسلام عضو این اتحادیه هستند.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب افزود: تشکیل کمیته مساعی حمیده یکی از اقدامات دوران جدید فعالیت‌های مجمع جهانی تقریب است که این کمیته میان طرف‌های درگیر در کشورهای اسلامی میانجی‌گری می کند و به حل اختلافات کمک می‌کند.
آیت الله اراکی در پایان تأکید کرد: پیروزی نهایی حشد الشعبی در نبرد با گروه‌های تکفیری و تروریست‌ها نزدیک است. /924/د102/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث