۱۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۰
کد خبر: ۴۴۷۸۴۲
پ
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران:
رییس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران با بیان این که قرارگاه نمازجمعه بسترساز تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: نمازجمعه قرارگاه و فرماندهی آن با امام جمعه است که می توانیم در عرصه تحقق اقتصاد مقاومتی گامهای خوبی برداریم.
رییس دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، حجت الاسلام محمد انتظاری، رییس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران روز یکشنبه در نشست تشکیل ستاد پشتیبانی نمازجمعه دابو و دشت سر، اظهار داشت: امیدواریم این جلسه نتیجه خوب و ماندگاری داشته باشد تا با اراده والا در جهت اجرای فریضه نمازجمعه کوشا باشیم.

وی تصریح کرد: امروز ابتکار عمل را در این منطقه شهیدپرور و ولایی شاهد هستیم که نمازجمعه از اهمیت ویژه ای در دین مبین اسلام برخوردار است و پیامبر اکرم(ص) این فریضه بزرگ را در کنار حج قرار دادند.

حجت الاسلام انتظاری افزود: نمازجمعه دابو و دشت سر بی بدیل و در تاریخ این منطقه نوشته و ثابت شد که هویت دینی و اسلامی ما است که این اجتماعات زمینه ساز همدلی و همزبانی می شود و باید تلاش کنیم آن چیزی که شایسته مردمان این منطقه است صورت گیرد.

رییس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران ادامه داد: نمازهای جمعه باید باشکوه برگزار شود که رهبری معظم انقلاب اسلامی فرمودند نمازجمعه عبادت سراسر سیاسی و در برابر دیدگان دشمن است.

وی اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالجاری چندین بار شاخصه های انقلاب را متذکر شدند که در مفهوم پایبندی به مبانی و ارزشهای انقلابی است.

حجت الاسلام انتظاری ادامه داد: باید حساسیت در برابر دشمن داشته باشیم و نباید در این عرصه غفلتی صورت گیرد و ما به دنبال دشمن حرکت نکرده و ضرورت دارد مستقل باشیم که استقلال یکی از شاخصه های انقلابی گری است.

رییس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران افزود: ضرورت دارد از ظرفیتهای داخلی استفاده کنیم که دشمن می خواهد این فرصتها را مسموم کند که باید بدانند نمی توانند کاری از پیش برند.

وی با بیان این که قرارگاه نمازجمعه بسترساز تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: نمازجمعه قرارگاه و فرماندهی آن با امام جمعه است که می توانیم در عرصه تحقق اقتصاد مقاومتی گامهای خوبی برداریم.

حجت الاسلام انتظاری ادامه داد: نمازجمعه در 46 نقطه استان مازندران برگزار می شود که باید قرارگاه نمازجمعه به صورت محکم در همه شهرها تشکیل شود و پشتیبانی همه جانبه در عرصه های مختلف داشته باشیم.

رییس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران اظهار داشت: نخبگان، فرهیختگان و چهره های مستعد موضوع را جدی بگیرند تا بتوانیم از فرصتها بهره گیری شایسته ای داشته باشیم.

سردار احمد کوهستانی، یادگار هشت سال دفاع مقدس در این جلسه اظهارداشت: نمازجمعه یکی از نعمت های خوب انقلاب اسلامی است که به مسلمانان هدیه شد که نمازی عبادی، سیاسی و فرهنگی است.

وی تصریح کرد: نمازجمعه تجلی حاکمیت مشروع اسلام و از وظایف ائمه اطهار(ع) است که در نبود آنان به نایبشان می رسد و انقلاب اسلامی زمینه را فراهم کرد تا ائمه جمعه اقامه نمازجمعه کرده و پیرامون مسائل روز فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اخلاقی تبادل اطلاعات و اخبار داشته باشند.

کوهستانی افزود: تمام ائمه جمعه از طرف ولی امر مسلمانان حکم می گیرند که بر همه ما تکلیف است تا اطاعت از اوامر این بزرگواران داشته باشیم.

یادگار هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: نمازجمعه دابو و دشت سر ستادی قوی دارد که باید تلاش کنیم برنامه های بهتری برگزار شود که امروز جنگ فرهنگی است که داریم به نقطه حساس در عرصه جهانی می رسیم.

وی ادامه داد: امام جمعه دابو و دشت سر دلسوزانه پیگیر امور هستند و در روشنگری مسائل سیاسی، معرفی ایادی استکبار جهانی و بسیج مردم در امر دینداری اهتمام ویژه ای دارند که وظیفه داریم کمک کار ایشان باشیم.

کوهستانی تصریح کرد: خدا را شاکر هستیم ائمه جمعه وابستگی سیاسی ندارند و از نخبگان و فرهیختگان تقاضا داریم ستاد مردمی خوبی تشکیل شود تا گام های خوبی برداشته شود.

حجت الاسلام مهدی تقی زاده، امام جمعه دابو و دشت سر در این جلسه اظهار داشت: از روز حضور در جمع مردم دابو و دشت سر، حضرت علامه جوادی آملی فرمودند این دو بخش از مواهب الهی است.

وی با بیان این که 125 روستا با 90 هزار نفر جمعیت داریم، تصریح کرد: نخبگان و فرهیختگان بسیاری داریم که جمعی از این عزیزان را دعوت کردیم تا خدمات بهتری برای پشتیبانی از نهاد نمازجمعه صورت دهیم.

حجت الاسلام تقی زاده اظهار داشت: فضای موجود جوابگو نیست که زمینی برای مصلی نمازجمعه دابو و دشت سر اهدا شد که با مشکل روبرو شدیم که هنوز نتوانستیم جوابی بگیریم و امیدواریم دست در دست هم دهیم تا بتوانیم در این عرصه گام خوبی برداریم.

امام جمعه دابو و دشت سر افزود: مردم هر جمعه حضور پرشوری در نمازجمعه دارند و در عرصه های مختلف راهپیمایی ها اهتمام باشکوه و بصیرت محورانه ای صورت می دهند.

حجت الاسلام تقی زاده تصریح کرد: تبیین مسائل منطقه ای و فتنه های جهانی از جمله رسالت های ما است که امیدواریم بتوانیم به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است در این مسیر کوشا باشیم.

گفتنی است، نماز باشکوه جمعه در شهرها و مناطق آمل، دابو و دشت سر و امامزاده عبدالله(ع) از توابع شهرستان آمل برگزار می شود که با استقبال ارزنده ای از سوی مردم روبرو است./1314/202/ب2

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث