۱۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
کد خبر: ۴۴۷۸۵۸
پ
استاد درس خارج حوزه علمیه همدان:
حجت الاسلام والمسلمین محمدی قائینی با اشاره به رسالت طلبگی، گفت: با وجود اهمیت قضاوت، ائمه جمعگی و دیگر مشاغل؛ تبلیغ برای طلاب باید در اولویت امور باشد چرا که تبلیغ قوام بخش جامعه است.
محمدی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در همدان، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی قائینی استاد درس خارج حوزه علمیه در جلسه درس خارج فقه خود با اشاره به اهمیت تبلیغ، ابراز داشت: تبلیغ رسالت اصلی حوزه های علمیه است.

وی با اشاره به اهمیت تبلیغ بین الملل، خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه و جهان به ویژه اروپا امروز نیازمند جدی معارف قرآن و اهل بیت(ع) هستند و باید در این زمینه اقدامات جدی صورت گیرد.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که باید بسترهای تبلیغ بین الملل فراهم شود، ابراز داشت: با وجود نیاز کشورهای مختلف به مبلغ شیعی، مبلغ کارآمد برای کشورهای مختلف وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به استضعاف عقیدتی در بیشتر مناطق جهان، تصریح کرد: مستضعف اعتقادی فقط در آمازون نیست بلکه مستضعفان اعتقادی در جوامع گوناگون فراوان وجود دارند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی قائینی یادآور شد: یکی از مشکلات امروز جامعه روحانیت این است که تمام تمرکز خود را بر روی مسأله قضاوت و ائمه جمعگی گذاشته اند، در حالی که موضوع صرفا این نیست.

وی با اشاره به رسالت طلبگی گفت: با وجود اهمیت قضاوت، ائمه جمعگی و دیگر مشاغل؛ تبلیغ برای طلاب باید در اولویت امور باشد چرا که تبلیغ قوام بخش جامعه است.

استاد حوزه علمیه همدان با اشاره به این که هدایت و ارشاد وظیفه ذاتی روحانیت است ابراز داشت: امروز جامعه روحانیت نیازمند حضور گسترده و جدی روحانیت است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اقامه جماعت از سوی روحانیت لازم است اما شغل محسوب نمی شود، از این رو باید روحانیت با رویکرد تبلیغی به جامعه توجه کند و ابوالایتام باشد./979/202/ب3

 

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید