۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
کد خبر: ۵۶۲۵۹۹
پ
انتشارات امین سه کتاب «دانه و دام»، «سفرنامه محمد خانجیچ بوسنوی به مصر» و «رساله مراتب یقین» را راهی بازار نشر کرد.
انتشارات امین

به گزارش خبرگزاری رسا، انتشارات امین سه کتاب «دانه و دام» تألیف علی‌اکبر ضیایی، «سفرنامه محمد خانجیچ بوسنوی به مصر» تألیف محمد جانجیچ بوسنوی با تحقیق علی‌اکبر ضیایی و «رساله مراتب یقین» اثر مشترک علی‌اکبر ضیایی و زهرا کدخدا مزرجی را راهی بازار نشر کرد.

کتاب «دانه و دام» در دو بخش تدوین شده که بخش نخست آن مربوط به مطالعات راهبردی اسرائیل در حوزه افراط‌گرائی دینی در خاورمیانه و بهره‌گیری از تجارب عقلانی شیعی و اعتزالی در ترمیم شکاف‌های اعتقادی در کلام یهود است. بخش دوم این کتاب نیز به مطالعات راهبردی انگلستان برای زدودن آموزش‌های جهادی از تعالیم دینی در مدارس و دانشگاه‌های اسلامی و ترویج اسلام مطابق با ارزش‌های غربی و هدایت مرجعیت دینی به سمت منافع غربی در جهان معاصر می‌پردازد.

در کتاب «سفرنامه محمد خانجیچ بوسنوی به مصر» روابط فرهنگی بوسنی و هرزگوین با دنیای فکری مصر به تصویر کشیده شده و در کنار پرداختن به نقاط مثبت و منفی فرهنگ مصر، از نقش سلحشوران صقالبه در تاریخ اسلام  سخن گفته شده است.

علی‌اکبر ضیایی، پژوهشگر سابق انستیتو بین‌المللی اندیشه و تمدن اسلامی وابسته به دانشگاه بین‌المللی مالزی است که در زمان حضور در مالزی مطالعات میدانی متعددی درباره جریان‌های اسلامی انجام داده و کتاب‌های «قومیت‌های مسلمان در جنوب شرق آسیا» و «افراط‌گرایی دینی در جنوب شرق آسیا» از جمله آثار وی است.

زهرا کدخدا مزرجی، کارشناس فقه و حقوق اسلامی از جامعةالمصطفی‌العالمیه است که مطالعات زیادی درباره علوم قرآنی و فعالیت‌های مستشرقان اروپایی در زمینه قرآن کریم انجام داده که پیش از این کتاب «تخیلات نعیم فراشری» را تصحیح و منتشر کرده است./۹۹۸/د ۱۰۳/ش

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث