۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
کد خبر: ۵۷۸۲۲۶
پ
استاد حوزه و دانشگاه:
حجت الاسلام رزاقی با اشاره به این که انقلاب ما با الهام از عاشورا بعد از چهار دهه زنده مانده است، تأکید کرد که امروز رجز خوانی ترامپ و امثال او به دلیل استیصال جبهه استکبار است.
عزیزالله رزاقی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام عزیزالله رزاقی استاد حوزه و دانشگاه پیش از ظهر امروز در مراسم عزاداری دهه اول محرم که در دفتر رهبر معظم انقلاب برگزار شد، با بیان این که امامت تداوم مسیر نبوت است، اظهار داشت: بدون شک امام حسین(ع) توانست مسیر امامت را تقویت کند و در این مسیر نیز پیروز شد هرچند به ظاهر در کربلا پیروزی به یزید و لشکریان او رسید.

وی افزود: سید قطب از علمای برجسته اهل سنت در تفسیر آیه 5 سوره غافر این گونه بیان می کند: «انسان های آرمانی که در مسیر رسیدن به آن آرمان تلاش می کنند هرچند کشته شوند ولی پیروز هستند و بدون شک نمونه کامل یک انسان آرمانی کامل و پیروز حسین بن علی(ع) است چراکه فکر و آرمان او باقی ماند».

حجت الاسلام رزاقی در ادامه با اشاره به سخن یکی از دانشمندان و مورخان آلمانی به نام مسیو ماربین خاطرنشان کرد: این مورخ مسیحی این گونه بیان کرده است که در رویایی دو سپاه برای این که ببینیم کدام یک پیروز و کدام یک شکست خوده است باید ببینیم کدامیک سنگرش فرو ریخته و سربازانش پا به فرار گذاشته اند و کدامیک هنوز سنگرش باقی است و سربازانش نیز اضافه می شوند؛ او در ادامه تأکید کرده است که امام حسین(ع) پیروز است چون همین مجالس حسینی سنگرهای او است و سربازانش نیز عزادارانی هستند که هر سال بر تعداد آنها افزوده می شود.

وی بیان داشت: در روایتی بیان شده هنگامی که ماه محرم فرا می رسد امام حسین(ع) میان شهرها و در بین شیعیان خود حضور پیدا می کند تا ببیند در کجا خیمه عزایش به پا شده تا نظر ویژه ای به آنها بکند، امروز سنگر دفاع از ارزش های دینی و حق و حقیقت بدون شک مجالس حسینی است.

استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: امام راحل روی محرم و صفر خیلی حساس بودند و می فرموند: ما هرچه داریم از محرم و صفر داریم و همین محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته است، به همین جهت این انقلابی که دشمنان می گفتند به مویی بسته است و سریع از بین می رود بعد از چهار دهه هنوز با عزت و پیروزی و سرافرازی به کار خود ادامه می دهد.

وی با اشاره به استیصال و درماندگی آمریکا و ایادی آنها نسبت به ایران اسلامی خاطرنشان کرد: امروز شما نبینید که ترامپ و امسال او رجز خوانی می کنند این رجزخوانی به دلیل ناراحتی و عصبانیت آنها از انقلاب اسلامی ما است چراکه در گذشته کشور ما فرمان بردار آنها بود ولی امروز نه تنها کشور ما بلکه کل منطقه حرف شنوی از آمریکا و استکبار ندارد.

حجت الاسلام رزاقی اضافه کرد: جوانان رشید این مرز و بوم و منطقه ما در دفاع مقدس و هم در دفاع از حریم ولایت در جبهه های سوریه و عراق ثابت کردند که این انقلاب هنوز پویا و زنده در مسیر امام حسین(ع) به کار خود ادامه می دهد چون این مسیر راه حق و حقانیت است به همین دلیل از هیچ تهدیدی هراس ندارد، همچنانکه جوان امام حسین(ع) حضرت علی اکبر(ع) فرمود: «ما چون برحق هستیم از مرگ باکی نداریم»./1330/پ۲۰۲/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث