۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
کد خبر: ۵۷۹۷۱۴
پ
حجت الاسلام والمسلمين رفيعي:
عضو هيات علمي جامعه المصطفي العالميه آرامش را يكي مهمترين نيازهاي امروز كشور دانست و گفت: آرامش امروز رهبر معظم انقلاب بيانگر ادامه دار نبودن مشكلات كشور و عبور از موج ايجاد شده است.
حجت الاسلام والمسلمين ناصر رفيعي

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام والمسلمين ناصر رفيعي يكشنبه شب در مراسم عزاداري هيات رزمندگان اسلام كاشان كه در سالن شهداي بسيج اين شهرستان برگزار شد، گفت: يكي از مسائل مهم نهضت امام حسين(ع) بيداري انديشه ها بود كه امام حسين(ع) تلاش زيادي كرد تا دشمن را بيدار كند.

وي هدف امام حسين(ع) از نهضت كربلا را احياي انديشه ها دانست و بر ارتقاي فكر و انديشه مردم تأكيد كرد و افزود: نمي توان بدون پشتوانه فكري، پشتوانه رفتاري مردم را تغيير داد از اين رو تا شبهات و تفكر انسانها ساخته نشود اعمال شان درست نخواهد شد بنابراين وقتي نماز را درك كنيم نماز خوان خواهيم شد و زماني حجاب را رعايت خواهيم کرد كه بدانيم حجاب ارزش است.

حجت الاسلام والمسلمين رفيعي با اشاره به اينكه امام حسين(ع) در كربلا پنج انديشه مهم را زنده و احيا كرد، اظهار داشت: يكي از نقش هاي كربلا تقويت توحيد است و امام حسين(ع) در كربلا انديشه توحيدي را زنده كرد.

وي احياي انديشه معاد و مرگ را دومين احياي انديشه امام حسين(ع) در كربلا دانست و افزود: امام حسين(ع) در كربلا نگرش به مرگ و معاد را تغيير داد و مرگ و معاد را در كربلا به زيبايي تعريف كرد.

عضو هيات علمي جامعه المصطفي العالميه از احياي امامت به عنوان سومين احياي انديشه امام حسين(ع) در كربلا نام برد و گفت: آنهايي كه در كربلا امام حسين(ع) را به شهادت رسانيدند شيعه اعتقادي نبودند، شيعه سياسي بودند كه  غدير را قبول نداشتند.

حجت الاسلام والمسلمين رفيعي احياي ارزش هاي ديني را چهارمين احياي انديشه امام در كربلا نام برد و ادامه داد: امام حسين(ع) در كربلا نه تنها مقابل دشمن ايستاد و نماز خواند بلكه با سر بريده هم نماز خواند.

وي احياي ارزش هاي اجتماعي را پنجمين انديشه امام حسين(ع) در كربلا دانست و افزود: امام حسين(ع) در كربلا حيا و كرامت و ايستادگي و ايثار و فداكاري را احيا كرد.

استاد حوزه علميه قم ادامه داد: كربلا يك نهضت و جريان فردي و احياگري است كه امام حسين(ع) در پنج محور توحيد، معاد، امامت، اصول و احياي ارزشهاي ديني و اجتماعي احيا گري كرد.

حجت الاسلام والمسلمين رفيعي در ادامه بر احياي ارزشها و انديشه هاي امام حسين(ع) در جامعه تأكيد كرد و گفت: مراكز آموزشي، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و اساتيد حوزه و دانشگاه و سخنرانان و صدا و سيما روي فكر و رفتار مردم هزينه كنند.

وي افزود: با حجاب اجباري نمي توان حجاب را وارد جامعه كنيم بلكه جامعه بايد به اين رشد فكري برسد كه حجاب ارزش و امنيت فردي و اجتماعي است تا پذيرش حجاب وجود داشته باشد، اگر به اين باور برسيم كه دستاورد حجاب امنيت است مشكل بدحجابي و بي حجابي حل خواهد شد.  

حجت الاسلام والمسلمين رفيعي گفت: تصور مي شد مجالس عزداري امسال خلوتتر و پذيرايي ها كمتر باشد اما نه تنها عزاداري ها كم نشد بلكه بيشتر هم شد چرا كه امام حسين محبوب دلهاي جهان است و آنتوان باراي مسيحي مي گويد حسين در قلب ما است و جرج جرداق مسيحي امام حسين را مظهر عظمت اسلام و مسلمين مي داند.   

وي در ادامه جنگ رواني را بدتر از جنگ نظامي و اقتصادي دانست و ايجاد اميد به مردم در چنين شرايطي را حائز اهميت خواند و افزود: شايعه پراكني و شايعه پذيري چالش امروز جامعه است و با يك اتفاق برخي سايت ها و شبكه هاي مجازي از آن به عنوان حربه اي براي زدن اصل نظام استفاده مي كنند.

حجت الاسلام والمسلمين رفيعي به ديدار اخير خود با رهبر معظم انقلاب در شب عاشوراي حسيني امسال اشاره كرد و عنوان كرد: آرامش يكي مهمترين نيازهاي امروز كشور است و آرامش امروز رهبر معظم انقلاب بيانگر ادامه دار نبودن مشكلات كشور و عبور از موج ايجاد شده است./1307/پ203/ب1

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین