۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
کد خبر: ۵۸۴۹۶۵
پ
آیت الله جوادی آملی:
حضرت ‌آیت الله جوادی ‌آملی با بیان این گگه باید مرزهای کشور بیش از پیش تقویت شود، گفت: اگر مرزهای خود را آباد و بیکاری و فقر را آن مناطق بر طرف کنیم، نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور خواهد داشت.
آیت الله جوادی آ‌ملی

به گزارش خبرگزاری رسا، اسکندر مومنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر و جمعی از مسؤولان این ستاد با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار کردند.

حضرت آیت الله جوادی آملی در این دیدار در سخنانی با تاکید بر تقویت مرزهای کشور، اظهار داشت: باید مرزهای کشور بیش از پیش تقویت شود، اگر مرزهای خود را آباد و بیکاری و فقر را آن مناطق بر طرف کنیم، نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور خواهد داشت.

وی ادامه داد: تنها دیوار کشیدن در مرز کافی نیست، در سراسر مرزهای کشور باید کشاورزی، دامپروری و صنعت توسعه یابد تا جایی که خود مرزنشینان احساس کنند که نفع آنها در حراست آنها از مرزهاست و عضو فعالی از ستاد شما باشند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: طبق نقل کلینی، پیامبر(ص) فرمود خدایا بین مردم و نان مردم جدایی مینداز، در اینجا نان به مفهوم اقتصاد مردم است، حضرت می فرماید خدایا  بین مردم و اقتصاد مردم جدایی مینداز، چرا که دینداری بدون اقتصاد سخت است.

حضرت آیت الله جوادی آملی ابراز داشت: کشف زیاد مواد مخدر افتخار آفرین نیست و نشانه وجود فراوانی آسیب است اگر ما با وجود سرمایه هایی مانند قرآن و عترت، نتوانیم کشور را اداره کنیم و از این آسیبها جلوگیری نماییم حقیقتا خسارت است.

وی فقر اخلاقی را از عوامل مهم گسترش معضلات اجتماعی دانست و اظهار داشت: آمار چندین میلیونی پرونده های موجود در دستگاه قضایی و آمار بالای نابسامانی های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد، نشانه وجود فقر اخلاقی در جامعه است در نتیجه باید اخلاق در جامعه از طریق «رُحَماءُ بَينَهُم» تقویت شود تا جامعه بتواند در برابر آسیب ها مصونیت پیدا کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین