۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۷
کد خبر: ۵۹۴۴۵۳
پ
دانشگاه مذاهب اسلامی منتشر کرد؛
شماره ۴۹ مجله علمی-ترویجی "مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی" با مطالب و مقالاتی از پژوهشگران شیعه و اهل سنت چاپ و منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری رسا، مجله "مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی" که با درجه علمی ـ ترویجی از کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی منتشر می‌شود و در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC) نیز نمایه می‌گردد، جدیدترین شماره خود را منتشر کرد.
در شماره جدید (۴۹) این مجله که به صورت فصلنامه منتشر می‌شود مقالاتی همچون؛ وحدت، اضطرار یا تکلیف و راهکار‌های عملی آن از رضا رنجبر، استثنائات قاعده تبعیت عقد از قصد در فقه مذاهب اسلامی از علی اکبر فرح زادی، حدیث سلیمانی، حفظ آبرو و جایگاه آن در مقاصد شریعت از دیدگاه فق‌های مذاهب از مهدی شوشتری، بررسی تطبیقی خواستگاری در فقه مذاهب خمسه اسلامی از علی اکبر ربیعی به چاپ رسیده است.
همچنین مقالاتی دیگری از جمله:شناخت انسان کامل از دیدگاه ابن عربی و عطار از طاهره میثمی پور، محمد فاضلی، اثر اعسار زوج بر حق امتناع زوجه از تمکین در فقه اسلامی، حقوق ایران و افغانستان از احمد مرتاضی، سمیه زبردست و نقش شیوخ قبایل در تحولات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی عصر جاهلی از اصغر قائدان، سید جمال موسوی و مریم مقدم قوجق ارائه شده است.
همچنین چکیده عربی و انگلیسی مقالات نیز در این شماره در صفحات پایانی آمده است.
علاقه مندان می‌توانند این مجله را از آدرس http://foroughevahdat.mazaheb.ac.ir/ دریافت نمایند. /۸۰۴/د ۱۰۲/ش
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین