۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
کد خبر: ۵۹۶۸۶۱
پ
حجت الاسلام والمسلمین مریجی:
رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: بلوغ چهل ساله انقلاب اسلامی نشان می دهد که دشمن خارجی نمی تواند ضربه ای به نظام وارد کند.

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین مریجی در جمع کارکنان دانشگاه باقرالعلوم(ع) ضمن گرامیداشت دهه مبارکه فجر و ورود انقلاب اسلامی به چهلمین سالگرد پیروزی خود، در سخنانی اظهار کرد: دشمنان از همان روز نخست پیروزی انقلاب اسلامی هم قسم شدند تا نظام جمهوری اسلامی را نابود کنند ولی امروز بعد از گذشت ۴۰ سال هنوز نتوانستند خدشه ای به جمهوری اسلامی وارد کنند.

وی با اشاره به اعتراف دشمنان از ناتوانی در برابر جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: برخی از مسؤولان غربی بارها اعلام کردند که اگر هزینه ای که ما برای مقابله با جمهوری اسلامی انجام داده ایم، برای هر کشوری هزینه کرده بودیم با خاک یکسان شده بود.

رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه دشمن خارجی هیچ ضرری برای انقلاب اسلامی نخواهد داشت، افزود: از منظر جامعه شناسی دشمن خارجی نه تنها خطر ندارد بلکه وحدت بخش نیز خواهد بود و ما در هشت سال دفاع مقدس مشاهده کردیم که همه مردم برای تقابل جهانی که بر علیه ما براه انداخته بودند، بسیج شدند.

وی با بیان اینکه آنچه که می تواند انقلاب را آسیب پذیر کند، آسیب های درونی است، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین آسیب ها در زمینه فرهنگی و اجتماعی است که دشمن در تلاش است تا از راه های مختلف انقلاب را در این عرصه آسیب پذیر کند که نخستین راه نفوذ اندیشه های بیگانه است.

حجت الاسلام والمسلمین مریجی گفت: پروژه نفوذ اندیشه های بیگانه یا از طریق دشمنان و ترویج کتاب های اندیشمندان غربی در جوامع علمی صورت می گیرد یا از طریق دوستان مجذوب غرب انجام خواهد شد.

وی با اشارره به اینکه تغییر جهت دادن اندیشه ها از طریق انزوای نیروهای فکری و تغییر در تربیت و تعلیم دومین آسیب بخش فرهنگی است، تصریح کرد: تجدد گرایی افراطی، جدایی دانشگاه و حوزه از یکدیگر، ترویج دنیا طلبی و روحیه تکاثر طلبی در میان عناصر انقلابی، حاکم شدن روحیه تملق و ریا بجای اخلاص و ایثار، اشاعه فحشا فساد و ارتشا، بحران هویتی اجتماعی بویژه نسل سوم انقلاب از دیگر آسیب های بخش فرهنگی است.

رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه فرار مغزها یکی دیگر از بخش های آسیب پذیر انقلاب در عرصه فرهنگی و اجتماعی است، اظهار کرد: فساد اداری از دیگر آسیب های بخش فرهنگی خواهد بود، امام علی(ع) می فرماید فلسفه نابودی رژیم های پیشین این بود که حق مردم داده نشد و افراد نالایق بر مسند نشستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ناتمام گذاشتن آرمان های انقلاب اسلامی و ابهام در طرح های آینده را از مهمترین آسیب های بخش سیاسی عنوان کرد و افزود: تفرقه و درگیر شدن در گرداب اختلافات داخلی، عدم شفافیت در مواضع گروهی، بی تفاوتی مردم نسبت به سرنوشت کشور و ایجاد تردید در آرمان های انقلاب از دیگر آسیب های بخش سیاسی است.

معاون آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ادامه داد: همه ما باید توجه داشته باشیم که دشمن بیرونی هیچ غلطی نمی تواند بر علیه جمهوری اسلامی انجام دهد و بایستی در انتخاب های خود در داخل دقت کنیم تا بتوانیم مانع از آسیب رساندن دشمن در بخش های ذکر شده باشیم. /924/د103/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین