۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
کد خبر: ۵۹۷۱۹۴
پ
توصیه آیت الله مکارم به خطبا و مداحان:
حضرت آیت الله مکارم شیرازی از شیوه برخی خطبا و مداحان که برای جلب نظر مستمع به هر وسیله ای متمسک می شوند، انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، مسؤولان و دست اندرکاران مؤسسه وارث الانبیاء(ع) با حضور در بیت حضرت آیت‌ الله مکارم شیرازی با این مرجع تقلید دیدار و گفت وگو کردند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی پس از استماع گزارش ارائه شده از سوی مسؤول این مؤسسه، تلاش و فعالیت در زمینه تبیین ابعاد قیام اباعبدالله الحسین(ع) و ابعاد شخصیتی ایشان را اقدامی ارزنده خواند.

وی بیان کرد: مساله امام حسین و عزای سیدالشهدا(ع) از جمله موضوعاتی است که هرچه در این زمینه تلاش و جهاد شود نتیجه بهتری بدست خواهد آمد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر لزوم پرهیز از عجله در تدوین موسوعه های علمی مرتبط با اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار داشت: ممکن است در این موسوعه ها اشکالات و ابهاماتی باشد که نیاز به تامل و مداقه دارد و عجله در تهیه و تدوین آن می تواند از اعتبار کار بکاهد.

وی در ادامه با تاکید بر این که عشق و ارادت به اهل بیت(ع) بویژه اباعبدالله الحسین(ع) حد و مرز نمی شناسد، اظهار داشت: علاقه مندان و دوست داران حضرت در سراسر عالم هستند و هر یک طبق آیین و رسوم خود نسبت به اقامه عزا و برگزاری مجالس سوگواری اقدام می کنند.

این مرجع تقلید اضافه کرد: متاسفانه در این زمینه کار مدون و منسجمی صورت نگرفته و شایسته است در این زمینه کار مستندی صورت گیرد تا گوشه هایی از عشق و دلدادگی آزادیخواهان در تمام عالم به حضرت سیدالشهدا(ع) به تصویر کشیده شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بخش دیگری از سخنان خود در این دیدار را به آسیب هایی که مجالس عزاداری را تهدید می کند، اختصاص داد.

وی گفت: بعضا در مجالس تعزیه و چگونگی آن اشکالات و نقایصی وجود دارد؛ برخی قصص که در منابر مطرح می شود و یا اشعار و  خطبه هایی که ایراد می شود نتیجه ای جز تضعیف عقائد به همراه ندارد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی یادآورشد: ما روایات صحیح و مناسب کم نداریم؛ خطبا باید به این قبیل روایات تمسک کنند؛ نباید برای جلب نظر مستمع به هر وسیله ای تمسک کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم پاسخگویی دقیق، عالمانه و مستدل به شبهات درباره اباعبدالله الحسین(ع) و قیام ایشان تاکید کرد و گفت: طرح شبهه به صورت علنی بدون این که پاسخ دقیق و جامعی به شبهه داده شود، باعث ایجاد شک و تردید در جامعه می شود.

این مرجع تقلید خطاب به مسؤولان مؤسسه وارث الانبیاء تصریح کرد: در خصوص شبهات باید حداکثر توجه و دقت را داشته باشید؛ توصیه می کنیم در این زمینه تامل بیشتری صورت دهید و حساب شده عمل کنید. /924/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین