۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۵
کد خبر: ۶۰۱۱۸۴
پ
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کاشان:
حجت الاسلام احمدی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب باید تبدیل به یک گفتمان غالب در حوزه‌های علمیه شود تا بتوانیم رسالت خود را نسبت به آن انجام دهیم.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان حجت‌الاسلام شمس الدین احمدی بعد از ظهر امروز در نشست اساتید و نخبگان حوزه علمیه کاشان در حمایت از بیانیه گام دوم انقلاب که در سالن شهدای پاسدار ناحیه مقاومت بسیج کاشان برگزار شد، گفت: با مروری بر بیانیه‌های مهم و حیاتی و کلیدی امام خمینی (ره) متوجه خواهیم شد جنس بیانیه گام دوم انقلاب رهبری نیز از جنس همان بیانیه‌های امام راحل است.

وی افزود: امام راحل بیانیه منشور روحانیت و بیانیه منشور استقامت را مطرح کرد که این بیانیه‌ها امروز باید چراغ راه ما در حوزه‌های علمیه باشد و ضمن مطالعه، آن را به نسل جوان و پویا و با نشاطی که در حوزه‌های علمیه امروز به دنبال دانش و کسب علم هستند انتقال داد.

حجت الاسلام احمدی لازمه اجرای بیانیه گام دوم انقلاب را نیازمند تحقق سه نهضت، ‹‹تبیین››، ‹‹مطالبه گری›› و ‹‹ گفتمان سازی›› دانست و با اشاره به اینکه این تحقق این سه نهضت نيز کافی نیست و در ادامه میسر باید گام به گام جلو رفت، گفت: نهضت تبیین نخستین اتفاقی که در حوزه‌های علمیه باید محقق شود.

وی ادامه داد: برای نهضت مطالبه گری باید اهتمام ویژه‌ای داشت تا ساختار بیانیه شکل واقعی خودش را پیدا کند، چرا که اگر سازوکار بیاینه گام دوم انقلاب اجرا نشود به مرور از آن غفلت خواهد شد.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کاشان اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب باید تبدیل به یک گفتمان غالب در حوزه‌های علمیه شود تا بتوان رسالت خود را نسبت به آن انجام داد.

حجت الاسلام احمدی نقش راهبری در انقلاب را مهمترین رکن انقلاب دانست و اظهار داشت: اگر ابتدا رهبری امام خمینی (ره) نبود و اگر امروز رهبری امام خامنه‌ای نباشد این انقلاب تمام شده بود.

به گفته وی آنچه سبب شده است انقلاب اسلامی چهل سالگی خودش را جشن بگیرد راهبری نهضت و در ادامه نیز راهبری حوزه‌های علمیه است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت و در همین مسیر حرکت کرد و از آن منحرف نشد.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کاشان گفت: در فتوای میرزای شیرازی سربازان پیام رسان فتوا اگر فتوا را به اقصی نقاط کشور نمی‌رسانیدند حکم میرزای شیرازی روی زمین مانده بود، بنابراین رسالت اصلی امروز ما رسانیدن پیام رهبری به مخاطبان است.

حجت الاسلام احمدی گفت: گام دوم انقلاب شروع شده و رهبری گفت سه اتفاق فرهنگ سازی و جامعه سازی و تمدن سازی و پنج شاخصه برای رسیدن به مدینه فاضله که دولت اسلامی است در پیش است.

وی افزود: جامعه باید اسلامی شود تا از دل جامعه اسلامی دولت اسلامی شکل بگیرد و این رسالت بزرگ و سنگینی برای روحانیت و پرچمداران انقلاب است که باید تلاش بیشتری کرد، بنابراین مخاطب اصلی پیام رهبری ما هستیم که باید تلاش کنیم تا بیانیه گام دوم انقلاب عملیاتی و نهادینه و به اهداف خودش نزدیک شود تا به هدف اصلی که همان تمدن اسلامی است برسیم.

لازم به ذکر است، نشست اساتید و نخبگان حوزه علمیه کاشان در حمایت از بیانیه گام دوم انقلاب به همت رییس بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه کاشان در سالن شهدای پاسدار ناحیه مقاومت بسیج کاشان برگزار شد./۱۳۰۷/پ310/ب1
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث