۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
کد خبر: ۶۰۲۴۶۸
پ
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
آیت الله فاضل لنکرانی تأکید کرد که سپاه در صف اول صیانت از انقلاب است و هیچ گاه ملت ایران خدمات سپاه و بسیج را به کشور و انقلاب فراموش نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) امروز در درس خارج اصول خود با محکوم کردم اقدام خصمانه آمریکا در تروریست اعلام کردن سپاه اظهار کرد: این اقدام نمایانگر اوج دشمنی آمریکا نسبت به ایران و انقلاب اسلامی است.

وی با بیان این که این اقدام رذیلانه ترامپ در قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی از عجایب زمانه ما است، گفت: آنها که خود مولد ترور در عالم هستند، از قدیم الایام بنیان‌شان بر ترور نهاده شده و به اقرار شخص ترامپ در این اواخر گروه‌های جنایتکاری مثل داعش را به وجود آورده‌اند، بقیه را تروریست می خوانند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به این که آمریکا اساس القاعده و طالبان را در افغانستان را بنیان نهادند، ابراز کرد: طالبانی که در همان اوایل روی کار آمدنش در یک روز وحشیانه پنج هزار شیعه را در مزار شریف کشت، طالبان را چه کسی روی کار آورد؟ چه کسی در مدارس پاکستان آنها را تربیت کرد و به جان مردم افغانستان انداخت؟ بعد از طالبان هم داعش را به وجود آوردند که بزرگ‌ترین جنایات و فجیع‌ترین قتل‌ها را انجام دادند. حال می‌خواهند قیافه مقابله با تروریست به خود بگیرند و بگویند ما می‌خواهیم با تروریزم مقابله کنیم.

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) ادامه داد: این از ترفندهای آنها است، سازمان ملل را به اسم دفاع از حقوق ملت‌ها درست کرده‌اند اما به وسیله آن حقوق ملت‌ها را پایمال می‌کنند، این سازمان ملل هست و این قضایای یمن، ببینید در این چند سال که این همه کشتار و جنایت در یمن به وجود آمده، برای مردم مظلوم یمن چه کرده‌اند.

آیت الله فاضل لنکرانی با تأکید بر این که مستکبران به ویژه آمریکا به اسم آزادی مقابله با آزادی می‌کنند، افزود: آنها به اسم حقوق بشر مقابله با حقوق بشر می‌کنند و به اسم مقابله با تروریسم بدترین ترورها را انجام می‌دهند.

وی اقشار مختلف جامعه به ویژه حوزویان را حامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز ما به عنوان طلاب حوزه علمیه با صدای رسا به دشمنان انقلاب اعلام می‌کنیم همانند همه مردم ایران در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستیم  و سپاه را با ارزش‌ترین نهاد برآمده از دل انقلاب می‌دانیم.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با استناد به کلام امام راحل و مرحوم حضرت آیت الله فاضل لنکرانی مبنی بر این که «ای کاش من یک پاسدار بودم»، گفت: این گفته ها به این معناست که تمامی امت این امام پاسدار هستند و انقلاب برای پاسداری از اسلام بوده، است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تبیین معنای انقلابی، انقلابی را پاسدار اسلام خواند و با بیان این که پاسداری فقط در یک گروه نظامی خاص خلاصه نمی‌شود، اظهار داشت: همه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارند، البته سپاه پاسداران تجلی عملی این پاسداری است.

آیت الله فاضل لنکرانی با تأکید بر این که سپاه در صف اول صیانت از انقلاب است و هیچ گاه ملت ایران خدمات سپاه و بسیج را در دفاع مقدس فراموش نمی‌کند، افزود: هیچ گاه مردم عراق و سوریه مبارزه با داعش را فراموش نمی‌کنند، ما خدا را شکر می‌کنیم که برادران سپاه امروز آمریکا را در دنیا ذلیل و خوار کرده اند، همه ملت انقلابی ایران همراه سپاه و هم‌هدف با سپاه هستند و این برآمده از آرمان‌های انقلاب ما است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم تصریح کرد: آمریکایی که برای مقابله با انقلاب اسلامی، اسلام را دین ترور معرفی می‌کند چه بُعدی دارد که عده‌ای از قوای نظامی و نیروهای مسلح ما را تروریست ننامد؟ از این بدتر را قبلاً گفته‌اند و آن اینکه اسلام یعنی دین ترور.

وی با بیان این که دشمنان برای جلوگیری از گسترش اسلام در دنیا، تبلیغ می‌کنند و مسلمان را تروریست عنوان می کنند، ابراز کرد: اینها حرف تازه‌ای نزدند چون بدتر از این حرف را و گسترده‌تر از این حرف را قبلاً زده‌اند و اسلام را دین ترور و مسلمانان را تروریست نامیده‌اند، اما امروز با این اقدام از جهت بین المللی شدت وقاحت خود را آشکار کردند و به خیال خام خود فکر کرده‌اند با این حرف می‌توانند ضربه‌ای به این مجموعه بسیار بسیار با ارزش بزنند که از اول انقلاب تاکنون در مسیر ارزشهای انقلاب و اجرای فرامین امام و رهبری معظم انقلاب محکم و استوار ایستاده است.

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)  با تأکید بر این که همه مردم، گروه‌ها، مراکز علمی و حوزه و دانشگاه با فریاد رسا به دنیا اعلام کنند که ما همه سپاهی هستیم، گفت: ما همه پاسدار انقلاب هستیم و دشمن هم بداند که ما محکم‌تر از گذشته در دفاع از انقلاب اسلامی هستیم و این یک مسئله فکری و اعتقادی است، مسئله‌ای است که خون‌های پاک بهترین جوانان ما پای آن ریخته شده است.

آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: همه باید بدانند انقلاب اسلامی چیزی نیست که کسی بگوید یک جریانی بود آمد و تمام شد، یکی از فرمایشات بسیار مهم رهبری معظم انقلاب این است که فرمودند مگر انقلاب پیرشدنی و تمام شدنی است؟ به موازات تداوم دین در قلوب این مردم این انقلاب هم با همه مشکلات و فراز و فرودها ادامه دارد. وظیفه خود می‌دانیم انقلاب و نهادهای انقلاب را با همه وجود حفظ کنیم و ان شاء الله به خوبی از آن پاسداری می‌کنیم.

وی در پایان گفت: امیدواریم مکر و حیله دشمنان به همان تصریحی که در قرآن کریم آمده به خودشان برگردد و ان شاء الله به زودی شرشان از انقلاب ما و ملت‌های مسلمان کوتاه شود./927/پ202/ق

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ثمری
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/01/22
بیانات استاد فاضل لنکرانی همواره انقلابی و عالمانه بوده و ایشان در تقویت رهبری امتحان خود را در برهه های حساس خوب گذرانده اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین