۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
کد خبر: ۶۰۳۴۹۰
پ
بهمنی:
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از مسائل مهم در مسیر گام دوم انقلاب، توجه به رسانه و فضای مجازی است.

به گزارش خبرگزاری رسا،  دکتر محمد رضا بهمنی طی سخنانی در هم اندیشی مدرسان حوزوی سواد رسانه ای و فضای مجازی که به همت شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزوی در سالن همایش های مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد، ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش اظهار داشت: اجرای این گونه برنامه ها و هم اندیشی ها در حوزه، بیش از هر چیز نشانه تحرک و پویایی و دغدغه مندی حوزویان است که نسبت به شرایط و اقتضائات جامعه و نیازمندی های مردم توجه جدی دارند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به تحولات و پیچیده در عرصه رسانه های نوین و به خصوص شبکه های اجتماعی گفت: ما باید از ظرفیت عظیم فضای مجازی در راستای تحقق الگوی پیشرفت ایرانی و اسلامی و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی، نهایت استفاده را بکنیم و نخبگان و فعالان حوزوی نقش بسیار مهمی می توانند ایفا کنند.

وی نقش حوزه را در فضای مجازی مهم و کلیدی دانست و افزود: ما باید بتوانیم قدرت انتخاب گری مردم در عرصه فضای مجازی را مبتنی بر معارف و آموزه های دینی و فرهنگ ایرانی اسلامی ارتقا بدهیم و در این خصوص نیز حوزه های علمیه نقش کلیدی برعهده دارند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت ارتقای سطح سواد رسانه ای در جامعه تاکید کرد و افزود: یکی از مباحث مهم ناظر به مناسبات مردم و حاکمیت و توجه به شرایط و اقتضائات زمانه است که در این باره نیز باید از ظرفیت عظیم حوزه و دانشگاه به درستی استفاده کرد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان مساله تقویت همراهی و همزبانی و هم نشینی با مردم از سوی حوزه های علمیه ابراز داشت: یکی از مسائل مهم در مسیر گام دوم انقلاب، توجه به رسانه و فضای مجازی است و از این حیث اقدام نهادهای حوزوی در برگزاری این همایش و پیگیری مباحث بسیار ارزشمند و مبارک است.

دکتر بهمنی خاطرنشان کرد: به خصوص در عصر حاضر، بازیگران جدیدی در زمینه رسانه های نوین و فضای مجازی، قد علم کرده اند که باید آن ها را جدی گرفت و به تحلیل درست و دقیقشان پرداخت.

وی اجرای رویکردهای نوین را برای ارتقای سطح همدلی و همزبانی حوزه با مردم دانست و گفت: برای ارتقای سطح همدلی و همزبانی حوزه با مردم می بایست به دنبال اجرای رویکردهای نوین باشیم که به ما چارچوب درستی در تحلیل قضایا بدهد. /924/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین