به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، کتاب «زندگی و مبارزات آیت‌الله شهید اشرفی اصفهانی» به همت مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.

در بخشی از مقدمه این اثر می‌خوانیم: «با طلوع نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی، شهید آیت‎الله عطاالله اشرفی اصفهانی نیز در مسیر مبارزه گام نهاد و در پایگاه مبارزاتی خویش، مسجد و حوزه علمیه آیت‌الله بروجردی کرمانشاه، با سخنرانی‌های افشاگرانه‌ای در مقابل سیاست‌های ضد اسلامی و غیر قانونی رژیم پهلوی ایستاد و ترفند‌های آن را برملا کرد. رژیم که تاب تحمل این افشاگری‌ها را نداشت، بار‌ها ایشان را دستگیر و روانه زندان و حتی در مقطعی تبعید کرد. «تحقیق حاضر در دو بخش به بررسی زندگی و مبارزات شهید آیت‌الله اشرفی اصفهانی می‌پردازد: بخش اول تحت عنوان «آیت‌الله اشرفی اصفهانی و حرکت در مسیر مبارزه» در چهار فصل به زندگی و فعالیت‌های ایشان از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد.

فصل اولِ این بخش، تولد، پیشینه خانوادگی و دوران اقامت و تحصیل آیت‌الله اشرفی اصفهانی را شامل می‌شود. فصل دوم هجرت ایشان به کرمانشاه و قرار گرفتن در مسیر نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) را مورد واکاوی قرار می‌دهد. در فصل سوم به ویژگی‌ها و فضائل اخلاقی آیت‌الله اشرفی اصفهانی پرداخته می‌شود؛ و فصل چهارم نیز به فعالیت‌های ایشان در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی اختصاص یافته است.

بخش دوم کتاب تحت عنوان «از مقاومت تا شهادت» در سه فصل تنظیم شده است؛ فصل اول پیروزی انقلاب اسلامی و فعالیت‌های آیت‌الله اشرفی اصفهانی در نخستین سال‌های پیروزی انقلاب را بررسی می‌کند. فصل دوم به چگونگی شهادت آیت‌الله اشرفی اصفهانی اختصاص یافته و فصل سوم سیری در آثار و تالیفات و مبانی فکری او دارد. در صفحات پایانی کتاب نیز گزیده‌ای از اسناد و تصاویر مرتبط آورده شده است.

کتاب «زندگی و مبارزات آیت‌الله شهید اشرفی اصفهانی» به تألیف حسین کاوشی و فاطمه نظری کهره با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در ۴۰۹ صفحه به قیمت ۳۰ هزار تومان به همت مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و روانه بازار کتاب شده است.

علاقه مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب علاوه بر رجوع به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به نشانی www.irdc.ir، به فروشگاه این مرکز واقع در خیابان انقلاب، خیابان ۱۲ فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۲۲۲۱۱۱۷۴ تماس بگیرند. ضمنا غرفه مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی نیز در ایام نمایشگاه کتاب، پذیرای مخاطبان خواهد بود. /۹۲۵/د ۱۰۲/ش