به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، تعلیم و تربیت یکی از اهداف مهم انبیای الهی و ائمه اطهار (ع) در طول تاریخ بوده و همواره تربیت، علم‌آموزی و کار حساس معلمان مورد ستایش پیشوایان دینی بوده است.
از آنجا که معلمی و تعلیم و تربیت اهمیت فراوانی دارد؛ مجموعه «معلم باید در خط مقدم باشد» که گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر معظم انقلاب در طول سال‌های ۶۶ تا ۹۷ است؛ در شش فصل و سه ضمیمه تدوین شده تا گامی مؤثر در جهت تربیت نسل انقلاب اسلامی برداشته شود.
فصل اول این کتاب به ارزش و جایگاه معلم که نقشی حساس، پررنگ در تربیت، دارای اجر بالا و مسئولیتی سنگین دارد، پرداخته است. همچنین فصل دوم ارزش علم و علم‌آموزی در گذشته، حال و آینده و تأثیر آن بر پیشرفت جامعه را در برگرفته است.
در فصل‌های بعدی این کتاب به موضوعاتی پیرامون جایگاه تعلیم و تربیت و نقش اخلاق، تعهد و دانش در معلمان، اهمیت فرهنگ و توجه به تهاجم فرهنگی در جامعه معلمان، وظایف و اهداف معلمان، لزوم خودباوری به دانش‌آموزان، تعهد و تخصص، وجدان کاری، استفاده از تصویر و داستان و شعر در آموزش، اخلاق، تدین و… بیان شده است.
همچنین در بخش ضمائم این کتاب به موضوعاتی پیرامون جایگاه والای شهید مطهری به‌عنوان معلمی برتر، سند تحول آموزش و پرورش و برخی نمودار‌های مهم در رابطه با معلمان و آموزش و پرورش گنجانده شده است.
بیانات معظم‌له در جمع معلمان و فرهنگیان سراسر کشور، آموزش و پرورش، شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانش‌آموزان، مسئولان اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان، نخبگان و سایر مجامعی که در موضوع تعلیم و تربیت فعالیت دارند، بیان شده است.
چاپ دوم کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» در ۲۵۲ صفحه با قیمت ۲۰ هزار تومان به کوشش سعید ابوالقاضی به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.
علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سایت من و کتاب به نشانی manvaketab.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با تخفیف ویژه دریافت کنند. /۹۲۵/د ۱۰۲/ش