۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
کد خبر: ۶۰۷۷۱۱
پ
آیت الله موحدی کرمانی:
امام جمعه موقت تهران بابیان اینکه عزم جدی در مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن ازسوی مسؤولان مشاهده نمی شود، گفت:گاهی در مقابل همجه های فرهنگی به جای جهاد، فرش قرمز پهن می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تهران با اشاره به ضرورت بهره گیری معنوی انسان از ایام و لیالی نورانی ماه مبارک رمضان گفت: باید سعی کنیم تا نهایت بهره را از این ماه با فضیلت ببریم و به هدف اصلی بندگی، یعنی تقوا دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آیات قرآن کریم خداوند برای انسان های با تقوا از جایی که نمی اندیشند، گشایش حاصل می کند، اظهار داشت: اگر جامعه متقی باشد، بر خلاف آنکه انتظار می رود، گشایش، رحمت و پیروزی برایش خاصل خواهد شد.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به ویژگی ها و خدمات امیرمؤمنان(ع) عنوان کرد: شخصیت ایشان به گونه ای است که نه تنها شیعه، بلکه اهل سنت و مادی گرایان نیز در برابر ویژگی ها و خصائص ایشان سر تعظیم فرود می آورند؛ در مظلومیت امیرمؤمنان(ع) همین بس که دوستان ایشان از هراس دشمنان، لب به فضائل ایشان نمی گشایند و دشمنان ایشان بر اثر دشمنی و کینه ای که داشتند، بر فضائلشان سرپوش می گذاشتند.

امام جمعه موقت تهران به نامه امیرمؤمنان(ع) به مالک اشتر خاطرنشان کرد: حضرت(ع) تأکید ویژه ای بر رسیدگی به امور مردم داشتند؛ ایشان همواره در امور مختلف، مردم را در نظر می گرفتند و بر ضرورت مردم محوری در حکومت ها اهتمام و تأکید ویژه ای داشتند.

وی بر ضرورت توجه مسؤولان به امور معیشت مردم تأکید کرد و خطاب به مسؤولان گفت: نسبت به مردم مهربان باشید، بارهای سنگین را بر دوش مردم نگذارید، مشکل گرانی را حل کنید و از سختی ها و مشکلات مردم بکاهید؛ مسؤولان اجازه ندهند مردم سختی بکشند، بلکه باید ناله محرومان و فقرا را بشنوند.

آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: تا کی باید بر سر برخی سفره ها فقط اشراف و اعیان حضور پیدا کنند؟ ما باید از سیره امیرمؤمنان(ع) در زمینه رسیدگی به فقرا درس بگیریم؛ مسؤولان بدانند همین مردم فقیر و محروم بودند که انقلاب کردند و در جبهه ها حضور یافتند، بنابراین نباید از آنها غفلت ورزیده شود، زیرا بی توجهی به عناصر خدومی که هم اکنون در گمنامی به سر می برند، پایه های حکومت را به لرزه در می آورد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهتمام امیرمؤمنان(ع) و عدالت ایشان در زمینه تقسیم بیت المال خاطرنشان کرد: مسؤولان بدانند که همه مردم باید از بیت المال سهم ببرند؛ امروز باید در زمینه اخذ مالیات عدالت رعایت شود؛ به طور مثال نباید از کسی که فقیر و درمانده است و از یک مغازه کوچک ارتزاق می کند، مالیات بگیریم، اما در برابر آن از افراد ثروتمند مالیات گرفته شده و از فرارهای مالیاتی اغماض نشود.

وی با بیان اینکه مسؤولان اهتمام بیشتری به مسأله رونق تولید داشته باشند، ادامه داد: امروز مسؤولان باید به جای سخت گیری در اخذ مالیات از افراد ضعیف، به فکر آبادانی کشور باشند، زیرا بدون ایجاد آبادانی اگر درصدد اخذ مالیات باشیم، کشور دچار هرج و مرج شده و مردم نابود می شوند.

آیت الله موحدی کرمانی یکی از ضروریات امروز جامعه را پرهیز از اسراف دانست و ابراز کرد: حجم انبوه زباله ها نشانگر میزان بالای اسراف در جامعه است، بنابراین ما باید در این زمینه بیشتر دقت کنیم تا گرفتار عذاب الهی نشویم.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه عزم جدی در مقابله با حمله و نفوذ فرهنگی دشمن از سوی مسؤولان مشاهده نمی شود، تصریح کرد: گاهی اوقات نه تنها جهاد فرهنگی نداریم، بلکه در مقابل هجمه فرهنگی دشمن فرش قرمز پهن می کنیم و می گوییم بیایید فرهنگ اسلام را از جوانان گرفته و آنها را لامذهب کنید؛ امروز فضای مجازی فرهنگ اسلامی و انقلابی گری را از جوانان می رباید؛ متولیان و مسؤولان عرصه ارتباطات دقت بیشتری در این زمینه داشته باشند و بدانند روز قیامت در درگاه الهی مسؤول خواهند بود.

وی با انتقاد از عدم نظارت بر کتب عرضه شده در نمایشگاه بین المللی کتاب و با بیان اینکه گاهی اوقات در نمایشگاه کتاب کتب ضاله، ضد دین و ضد انقلاب عرضه می شود، ابراز کرد: به وزیر ارشاد پیشنهاد می دهم که اگر می خواهید سال آینده نمایشگاه کتاب داشته باشید، از همین الان دست به کار شوید و اجازه ندهید کشورهای خارجی هرگونه کتابی را در ایام نمایشگاه وارد کشور کرده و به مردم ارائه دهند؛ باید برای عرضه کتب خارجی زمان مقرر شود تا آنها کتب خود را تا موعد مقرر به دست متولیان امر برسانند، سپس افراد نخبه آن کتب را مطالعه کرده و اگر نکته انحرافی و گمراه کننده داشت، آن را با پیوست و پاسخ شبهه در اختیار مردم بگذارند.

آیت الله موحدی کرمانی از بی توجهی مسؤولان به مردم انتقاد کرد و گفت: مسؤولان دیدارهای عمومی داشته باشند و از درد دل مردم با خبر شوند؛ مسؤولان قوای سه گانه و وزرای کابینه و هیأت دولتباید نمایندگانی را تعیین کرده و آنها را میان مردم روانه کنند تا نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنها را بشنوند؛ چرا مسؤولان این کار را انجام نمی دهند؟ مگر این کار چه مقدار هزینه دارد؟ جرم ما فقط این است که این مشکلات را در نماز جمعه متذکر می شویم، اما گوش شنوایی وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه مسؤولان قوای سه گانه و همه دستگاه های حکومتی در زمینه توجه به درد دل های مردم از رهبر معظم انقلاب الگو بگیرند، خطاب به مسؤولان اظهار کرد: اجازه ندهید عقده ها گره گشایی نشود و مردم دست به اعتراض های خیابانی بزنند، بلکه سخن آنها را بشنوند و به امورشان رسیدگی کنید.

به گزارش رسا، آیت الله موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه تهران با اشاره به اینکه در آستانه لیالی قدر قرار داریم، خاطرنشان کرد: ما در این شب های با فضیلت باید از درگاه خداوند درخواست کنیم که تقوا و توفیق توبه را به ما عطا فرماید.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در این شب های نورانی نباید تنها به قرائت دعا اکتفا کنیم، بلکه باید همواره درصدد کسب حال بندگی و توفیق توبه باشیم تا خداوند در این شب ها عاقبتمان را ختم بخیر مقرر کند؛ ما نباید فرصت توبه را

وی در ادامه آیت الله رئیسی را رییس تازه نفس و انقلابی قوه قضاییه دانست و خطاب به وی گفت: با زمین خواران، رانت خواران، غارتگران جنگل ها، وارد کنندگان کالاهای قاچاق به ویژه مشروبات الکلی، غارتگران آب های زیرزمینی، توزیع کنندگان مواد مخدر در کشور و مفسدان اقتصادی برخورد قاطع و انقلابی کنید.

آیت الله موحدی کرمانی همچنین به سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره و با بیان اینکه این عملیات مایه بهت و حیرت کارشناسان نظامی دنیا شد، تأکید کرد: حماسه سوم خرداد الگوی مقاومت در همه عرصه ها است، بنابراین اگر ملتی بر داشته های خود تکیه کرده و در برابر متجاوزان مقاومت کرد، پیروز همه میدان ها خواهد شد؛ بعثی ها خرمشهر را به دژی مستحکم تبدیل کرده بودند و می پنداشتند ایران نمی تواند آن را فتح کند، اما مردم شریف و مبارز ایران در پرتوی ایمان و تقوایی که داشتند، این غیرممکن را ممکن کردند و خط بطلانی بر عقیده بعثی ها کشیدند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه جمعه آینده روز قدس است، بر ضرورت پاسداشت این روز بزرگ از سوی ملت ایران تأکید کرد و افزود: روز قدس متعلق به یک ملت نیست، بلکه روز تقابل حق و باطل بوده و روز ستیز مستضعفان با مستکبران محسوب می شود.

وی در پایان با اشاره به ضرورت توجه به ایتام و محرومان، مسأله انفاق را یکی از مسائل مهم در جامعه اسلامی معرفی کرد و گفت: امروز کسانی که از تمکن مالی برخوردارند نباید نسبت به محرومان و یتیمان بی توجه باشند./841/

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
United Kingdom
09:12 - 1398/03/04
نفرت عظیم مردم از فرهنگ ابتذال تهمت، رانت، اختلاس، چپاول بیت المال، قاچاقچیگری ازما بهتران، آقازاده بازی، جامعه طبقاتی دارا، ندار، گور خواب و آقازاده ، ملت ایران به فرهنگهای دیگر رو آورده است. کسی که باد بکارد طوفان درو میکند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین