۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
کد خبر: ۶۰۹۵۹۸
پ
نظر شما چیست؟
خبرگزاری رسا با طرح یک سئوال از مخاطبان خود خواست پیشنهادات و انتقادات خود را نسبت به آئین نامه رسیدگی به اموال مسئولان اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، مبارزه با فساد یکی از شاخصه‌های اصلی نظام اسلامی است که در این راه تاکنون قدم‌های مفیدی برداشته شده است؛ اما هنوز ما در میانه راه هستیم و این راه، اراده‌های جدی و پولادین می‌طلبد. طلاب و روحانیون و فضلای حوزه‌های علمیه همواره نسبت به فساد حساس بوده و همواره مراجع و علمای اعلام و طلاب در موقعیت‌ها و مناسبت‌های مختلف نسبت به اهمیت مبارزه با فساد به خصوص بر اهمیت پاکدستی مسئولان تاکید و تحریص داشته‌اند که در این راستا تجمع‌هایی هم در سال گذشته در قم و تهران و سایر حوزه‌های علمیه کشور در راستای مطالبه‌گری اقتصادی و مبارزه با فساد و رانت برگزار شد.

یکی از خبر‌های خوبی که در این روز‌ها منتشر شده است، اجرای قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، مصوب 1394/8/9 مجمع تشخیص مصلحت نظام و به منظور افزایش اعتماد عمومی مردم به مسئولان جمهوری اسلامی ایران و ارتقای سلامت اداری،  و انتشار "آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران"، به امضای آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه است.

شما می توانید متن کامل این آیین نامه را از اینجا بخوانید.

در راستای بازتاب واکنش طلاب محترم و مردم عزیز نسبت به این موضوع و اخبار مربوط به آن، خبرگزاری رسا با طرح یک سئوال از مخاطبان خود خواست تا با ارسال نظرات خود ذیل این خبر و یا از طریق ارسال پیام به ادمین‌های خبرگزاری رسا در شبکه‌های اجتماعی و یا ارسال نظرات به صورت پیامکی به سرشماره ۱۰۰۰۰۴۱۴ و یا از طریق ایمیل به نشان info@rasanews.ir، نظرات خود را بیان کرده و پیشنهادات و انتقادات خود را نسبت به این آئین نامه و سایر روش‌های اقدام در مبارزه با فساد، با این خبرگزاری در میان بگذارند.

بنفش خوانده بشه/طرح رسیدگی به اموال مسئولان نظام

نظر شما درباره رسیدگی به اموال مسئولان نظام چیست؟ نظر خود را بیان کرده و نسبت به این آیین‌نامه و سایر روش‌های اقدام در مبارزه با فساد، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح کنند.

...........................................نظر مخاطبان رسا...........................................

علی اکبر وفایی، طلبه پایه هشتم:

امیدواریم آقای رئیسی در جایگاه جدید موفق باشند و بتوانند به صورت جدی و بدون مسامحه با فساد برخورد کنند.

ehsan:

اینکه نسبت به مبارزه با فساد خوشبین هستید خوب است، اما آیا کسی هست که بپرسد اموال بخشی از مردم در پروژههایی مثل شاندیز چی شد؟ چرا ما هنوز به حق خود نرسیدهایم؟ چرا برخی با پول مردم، دلالی کرده و فساد آفریدهاند. ترا به خدا پیگیری کنید.

عبدالله:

احسنت به قوه قضائیه.

طلبه ای از کاشمر:

بعضا دیده میشود که برخی افراد مفسد اقتصادی خود را ذیل برخی عناوین و القاب پنهان میکنند و از این طریق تلاش میکنند تا نان خود به کف آورند. خوب است که قانون در برابر همه اجرا شود و به خوبی شفاف شود که برخی دارند چه کار می کنند؟

Yazahra_57 :

از همون ابتدای انقلاب، باید این قانون اجرا می شد. امام علی علیه السلام در برخورد با کارگزاران بسیار سختگیر بودند و نظارت شدیدی داشتند. امام خمینی(ره) در بیاناتشون دارند که بسیار باید در رابطه با عملکرد مسئولان سختگیری کرد. پس خیلی هم دیره، باید خیلی زودتر انجام می شد.

حجت الاسلام نورالدینی طلبه درس خارج قم:

انقلاب اسلامی همواره در پناه راهنماییهای والای مقام معظم رهبری بوده است. برخی فکر کردند که با چپاول بیتالمال نظام نسبت به آنها بیخیال میشود. به حمدالله مبارزه با دانه درشتها شروع شده و باید از اقدامات انقلابی مسئولان در محاکمه برادر فلان مسئول و برادرزاده فلان مسئول تشکر کرد. مبارزه هزینه دارد و این آقایان در دادگاههای اخیر اقتصادی چند نفر دانه درشت را با لباس زندان وارد دادگاه کردهاند و بدون شک تخریب هم خواهند شد. وظیفه حوزه علمیه و طلاب حمایت از مسئولان پاکدست است. باید حوزه انقلابی بماند والاسلام.

رحیم:

اینکه گفته میشود فساد هست در کشور درست است، اما آقا گفتند ما فساد سیستمی نداریم. پس افراد ناسالم را باید شناسایی و با اشد مجازات روبرو کرد. نباید ترسید. مگه اونها از کسی ترسیدهاند که جرم انجام دادهاند.

تقوی از اصفهان:

نمیدونم حرف ما رو منتشر میکنید یا نه، ولی خودتون گفتید نظر و انتقاد بنویسید. من که یک کارمند جزء هستم چه جوری میتونم یک وام کلان میلیاردی بدون ضامن بگیرم. معلومه که نمیتونم. پس چه جوری برخی تو یک سال وام از بانک گرفتن میلیاردی و بدون اینکه کاری بکنند و بردند تو بازار و ماشین و دلار و سکه خریدند و حالا هم وام را پس نمیدهند. فرمولش چی است؟ آیا ممکن است بدون ایجاد لابی و سفارش این کارها رو کرد؟ چرا بانکها اصلاح نمیشه. بچه من برای یک وام ازدواج ده بار بیشتر بانک رفت. حالا میشنویم داماد فلان وزیر که داره محاکمه میشه چه وامهایی گرفته. حوزه علمیه اگر واقعا طرفدار انقلابه که هست باید جلوی فساد برخی مسئول نماها وایسه. خدانگهدار.

ماشا الله درچهای:

بابا برید جای دیگه زنبیل بذارید. اینجا که مسئولان هستند جایی برای نظر ما مگه هست.

سید هادی:

چقدر خوبه که برخی بدونند که مردم حواسشون هست تا هوای خودشون را داشته باشن تا هوای نفس اونها را فریب نده. تو را به خدا به فکر این مردم نجیب باشن مسئولان. این مردم خیلی خوبن. حیف که برخی مسئولان از مردم هم عقبتر هستند.

یا علی:

آقای آیت الله رئیسی در مناظره می‌گفت فرق نداره فساد زیر عمامه باشد یا زیر کت فلانی. باید با اون برخورد کرد. امیدواریم حداقل ایشون به حرفهاش پابند باشه ان شا الله.

دنیا:

برخی از اصول قانون اساسی سال‌ها بود که راکد مانده و به نتیجه نرسیده بود. یکی از آن‌ها اصل از "کجا آورده‌ای؟ "و یا شفافیت اموال مسئولان کشور، در اصول قانون اساسی بود که دلسوزان نظام مدت‌ها منتظر شرایطی برای اجرای این اصل بودند و امروز، این «ظرفیت ضد فساد» قانون اساسی، با تصویب آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، در ۲۱ ماده و ۸ تبصره، تحقق یافته، اما چیزی که مهمه عمل بهنگام و قاطعانه است.

d.a:  

امیدوارم مثل برخی سند‌ها و برنامه‌های کلان تو قفسه کتابخانه‌ها نمونه. اگر بشه و اجرایی به مردم گزارش داده بشه که چی شده خیلی خوبه.

رامین:

من کارشناسی ارشد حقوق عمومی دارم. باید بگم از این قوانین باید استقبال کرد. کشور به شفافیت نیاز داره. باید همه امور معلوم و مشخص باشه تا افرادی نتوانند مثل برخی محکومین امروز در قوه قضائیه که با پول‌شویی در فوتبال کار خود را جلو می‌بردند، بتوانند به فساد خودشون ادامه دهند. قوع قضائیه باید راهکار‌های مبارزه با فساد شبکه‌ای را با شفافیت علاج کنه. البته نقش اول در مبارزه با فساد دست قوه مقننه و اجرایی هست که با قانون‌گذاری و طراحی سامانه‌های دقیق، انحراف مالی را رصد به موقع کنند.

اسکندری:

به نظرم باید چهل سال اول به اموال مسئولان رسیدگی می شد و الان به اموال آقازاده ها؛ یعنی راه فرار را باید بست تا فساد دامنه دار نشه... درسته عقب هستیم اما دیر نشده، آقازاده ها و پدرانی که از بیت المال سوء استفاده کردن را هر وقت از آب بگیرید می میرن، عوضش مردم زنده میشن.

در حال تکمیل ...

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
محمدپوری
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1398/03/23
یادم میاد یه زمانی یکی از تفریحانی که به لطف برخی دولتها برای مردم ایجاد شده بود، این بود که دور هم می‎نشستن، و درباره ثروت و درآمد برخی از مسئولین بحث میکردن و نظر میدادن و لذت میبردن!!
البته عموما هم اشتباه محاسبه میکردن چون بعضی وقتا بیشتر از حد اغراق میکردن و بعضی وقتا هم اعداد و ارقامشون کمتر از داشته واقعی اون مسئول بود.به هر حال الان با این اتفاق میمون حالا منتظر تحلیلهای آبکی!! دیگران درباره دارایی مسئولین نمی‎مونیم.خدا خیرش بده آقای رئیسی رو
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث