۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
کد خبر: ۶۱۳۳۸۹
پ
آیت‌الله حسینی همدانی مطرح کرد؛
امام جمعه کرج گفت: در سال چهلم انقلاب و در آغاز گام دوم دشمن درصدد شکل‌گیری یک انتخابات بی‌رنگ، بی‌حال، پرحاشیه و با حداقل مشارکت و آزاردهنده است.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز و امام‌جمعه کرج، حضرت آیت‌الله حسینی همدانی در همایش بصیرتی معرفتی شبکه ناظرین شورای نگهبان استان البرز که در محل دفتر استانی این نهاد برگزار شد، ضمن عرض تبریک به مناسب بیست و ششم تیرماه سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان مفسر و نگهبان قانون است.

وی در ادامه بابیان اینکه حضرت امام (رحمه‌الله علیه) شورای نگهبان را به قانون درآورد و از آن دفاع می‌کرد، بیان داشت: امام راحل (ره) بر حفظ، دفاع و اقتدار شورای نگهبان تأکید داشتند و مخالفت با این شورا را طاغوت می‌دانستند.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه شورای نگهبان همواره موردحمله دشمنان بوده است، تأکید کرد: یکی از دلایل عدم موفقیت دشمنان در مواجهه با جمهوریت و اسلامی‌ات شورای نگهبان بوده است.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم بیعت اعضای شورای نگهبان در سال ۱۳۶۸، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در خصوص جایگاه این شورا می‌فرمایند: «شورای نگهبان، عماد ملت و دین و مایه‌ی اطمینان و سکینه‌ی قلب مؤمنین است و در حقیقت نبض نظام اسلامی به شمار می‌رود.»

وی در ادامه این بیان رهبر معظم انقلاب را مهم و مسئولیت ساز برشمرد و عنوان کرد: شورای نگهبان جایگاه حساس، مهم و قابل اعتلایی است لذا باید وظایف خود را در این مسیر خوب انجام دهید تا این جایگاه تلألؤ و تشعشع بیشتری داشته باشد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز با تأکید بر اینکه در نظام اسلامی رأی مردم بسیار مهم و به‌عنوان رکن و اساس موردتوجه است، گفت: اصولی از اصول قانون اساسی رأی و اندیشه مردم را به‌عنوان زیربنا در تحقق اهداف انقلاب اسلامی به‌حساب آورده است.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه اگر رأی مردم نباشد نظام اسلامی، اسلامی نیست، تأکید کرد: تحقق این نظام به رأی مردم است.

وی در ادامه با اشاره به اصل ششم قانون اساسی به اهمیت آرای مردم پرداخت و گفت: در این اصل از قانون اساسی آمده است: «در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکا آرای عمومی اداره شود، از راه انتخابات: انتخاب رئیس‌جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراها و نظایر این‌ها، یا از راه همه‌پرسی در مواردی که در اصول دیگر این قانون معین می‌گردد.»

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه افزود: بر اساس این اصل رأی و اندیشه مردم زیربنای اداره امور کشور قرار دارد.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه قانون اساسی نظام اسلامی بسیار پخته و دقیق است، گفت: بر اساس قانون تمام‌کارهای اصلی و حساس مملکتی بر تشخیص و صلاح‌دید مردم رقم می‌خورد و اهمیت تمام مسئولین، وظایف و اموری که به عهده آن‌هاست باید از تونل رأی مردم بگذرد.

وی بابیان اینکه تمام مسئولیت‌های حقیقی و حقوقی افراد منوط به رأی مردم است، یادآور شد: هرگز پست و مقامی بدون رأی مردم ارزشی ندارد و رأی مردم است که تمام این جمهوریت را می‌سازد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز بابیان اینکه دشمن یک طرح چندمرحله‌ای جهت متلاشی کردن نظام را دنبال می‌کند، اظهار داشت: دشمن از طریق «فشار» و تشکیل «بی‌ثباتی»، دعوت به «مذاکره» را دنبال می‌کند.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه دشمن آشفتگی اقتصادی را دنبال می‌کند، گفت: دشمن از طریق آشفتگی اقتصادی درصدد به وجود آوردن مشکلات معیشتی برای مردم است تا آشوب اجتماعی، تنش و آشوب سیاسی را در جامعه زیاد کند و این امر را به انتخاب بکشاند.

وی در ادامه مهم‌ترین هدف دشمن را کاهش مشارکت در انتخابات برشمرد و تصریح کرد: در سال چهلم انقلاب و در آغاز «گام دوم» انقلاب دشمن درصدد شکل‌گیری یک انتخابات بی‌رنگ، بی‌حال، پرحاشیه و با حداقل مشارکت و آزاردهنده است تا با تبلیغات گسترده روی آن به مردم القا کند که نظام فقاهتی و ولایتی کارآمدی لازم برای مدیریت جامعه را ندارد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه استان البرز افزود: بیش از هرسال گذشته دشمنان به اولین انتخابات «گام دوم» چشم طمع دوختند لذا باید بستری فراهم شود که این انتخابات پرشور، گسترده، با آرامش، با امنیت و سالم برگزار شود.

آیت‌الله حسینی همدانی خطاب به ناظران دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان، اظهار داشت: در انجام وظایف خود به‌هیچ‌وجه کوتاه نیا‌یید و بدون مصلحت‌اندیشی، مدارا و ملاحظه وظایف خود را انجام دهید.

وی «ایجاد شبهه در سلامت انتخابات در بین مردم»، «ایجاد شکاف اجتماعی و سیاسی بین نخبگان»، «تشدید تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی»، «ناآرام کردن فضای امنیتی کشور»و «ایجاد اختلاف قومی و مذهبی» را از جمله عوامل کاهش مشارکت مردم در انتخاب برشمرد و گفت: عوامل کاهش مشارکت مردم باید برطرف شود.

رئیس بنیاد غدیر استان البرز ضمن انتقاد و اظهار تاسف از بداخلاقی‌های انتخاباتی، گفت: «منابع نامشروع»، «خریدوفروش رای»، «موج سازی خبری»، «تخریب جریان و افراد مقابل» و «وعده‌های دروغ و غیر قابل تحقق» از جمله بداخلاقی‌های انتخاباتی است.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه ضمن بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب به بیان برخی تکالیف دست اندرکاران انتخابات پرداخت و گفت: «محوریت قانون»، «دوری از خطوط سیاسی»، «مواضع انقلابی»، «قاطعیت در انجام وظیفه»، «تعهد داشتن و تحت تاثیر جو انتخابات نبودن» و «امانت‌داری» از جمله تکالیف دست اندرکاران انتخابات از نگاه رهبر معظم انقلاب است.

وی در پایان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در توصیه‌هایی به عوامل انتخابات تصریح کرد: «عادل باشید»، «باانصاف باشید»، «در انجام وظیفه دقت داشته باشید»، «حب و بغض را دخالت ندهید»، «سلایق را دخالت ندهید»، «توکل به خدا داشته باشید و این کار را برای خدا انجام دهید» و «با اخلاص عمل کنید».

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین