۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
کد خبر: ۶۱۳۷۴۱
پ
همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با حضور جانشین معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران در سالن همایش های مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور سردار مقدسی جانشین معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران در سالن همایش های مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد.

بر اساس این گزارش، سرهنگ کبیری پور در ابتدای این نشست به تقابل جریان انقلاب و جریان استکبار اشاره کرد و اظهار داشت: امروز تمدن نوین اسلامی با تمدن غرب در تقابل است و از نشانه  های موجود می توان دانست که تمدن غرب رو به افول بوده و تمدن اسلام ره به رشد و بالندگی است.

معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابی طالب(ع) استان قم تأکید کرد: اگر به ظرفیت ها و توان داخلی کشور توجه نداشته باشیم در همه زمینه ها به غرب وابسته خواهیم شد.

وی با اشاره به راهکارهای رهایی از وابستگی های اقتصادی به غرب عنوان کرد: به عنوان مثال در زمینه کشاورزی اگر به غربی ها وابسته باشیم، آنها هیچگاه بذرهایی که بتوان با اتکای به آن به خودکفایی برسیم در اختیارمان قرار نخواهند داد؛ بذرهایی که از خارج وارد می شود تنها یک مرتبه به بار می نشیند، اما اگر در این زمینه به خودکفایی برسیم، بدون شک همه ساله می تواند بذرها را به بار نشاند.

کبیری پور با بیان اینکه تفکر غربی مدیران سازشکار و وابسته تربیت می کند، یادآور شد: دشمن با القای تفکرات خود سعی دارد مدیرانی تربیت کند که رشد و تعالی را در برقراری ارتباط با غرب دیده و همواره وابسته باشند.

دشمن در پی شکست هیمنه اسلام است

همچنین سردار مقدسی در ادامه این همایش با بیان اینکه دشمن در پی شکست هیمنه اسلام است، عنوان کرد: امروز همه دشمنان علیه انقلاب اسلامی متحد شده اند، اما نمی توانند در برابر آن کار به جایی ببرند.

جانشین معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی به مدیریت های جهادی نیازمندیم، عنوان کرد: ما در 40 سال گذشته، چهار جنگ 10 ساله را با آمریکایی ها پشت سر گذاشته ایم؛ آمریکایی ها با ترفندهای مختلف همواره به مقابله با انقلاب پرداخته و می پردازند.

وی با بیان اینکه پیش از انقلاب اسلامی 200 شبکه فعال فراماسونری در ایران فعال بود تا با ایجاد تشتت در جامعه جلوی نقش آفرینی روحانیت را بگیرند، ابراز کرد: پس از انقلاب اسلامی نیز دشمن از طریق نفوذ درصدد بود تا به صورت نرم به براندازی نظام جمهوری اسلامی بپردازد.

سردار مقدسی خاطرنشان کرد: در دوران اصلاحات و دوران حکمرانی سران سازندگی، افرادی همانند ژنرال جان مکین در 6 ماه با برگزاری دوره های آموزشی در ایران حضور پیدا کرده و سعی می کرد براندازی نرم و بازپس گرفتن حکومت از روحانیت را به برخی افراد آموزش دهد.

جانشین معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران به حوادث سال 78 و کوی دانشگاه اشاره و بیان کرد: بعد از حوادث سال 78 هدف آمریکایی ها همه توان خود را برای از بین بردن جایگاه ولایت فقیه به کار گرفت؛ این تلاش در سال 88 خود را بروز داد و مشاهده کردیم که عده ای نادان به خیابان ها ریخته و شعار «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «عبور از ولایت فقیه» سر دادند، اما قاطبه مردم با بصیرت ایران در 9 دی ماه بلافاصله به خیابان ریخته و دشمن را بار دیگر ناکام گذاشتند.

عدم وجود فقر، بیکاری و تورم در دوران شاهنشاهی افسانه است

شهریار زرشناس در بخش پایانی این نشست با اشاره به عدم وجود کارآمدی و توانمندی در مدیران اجرایی کشور ادامه داد: در دولت کنونی نوعی فشلی و خستگی دیده می شود، زیرا همین نسخه نئولیبرالی و شبه مدرن را هم نمی تواند در اقتصاد کشور اجرایی کند.

وی با تأکید بر اینکه عدم وجود فقر، بیکاری و تورم در دوران شاهنشاهی افسانه است، ابراز داشت: بر اساس مستندات قطعی، در دوران شاهنشاهی با تورم 56 درصدی مواجه بوده ایم؛ تجربه ها نشان داده است که برخی افراد در کشور از حافظه تاریخی خوبی برخوردار نیستند، از همین جهت ما نباید به شخنان شفاهی برخی افراد گوش فرا دهیم، زیرا مستندات و اسناد قطعی دوران شاهنشاهی موجود بوده و می توان آن را مطالعه کرد.

تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به تلاش دشمن در جهت از بین بردن حافظه تاریخی ملت ایران از طرق مختلف تصریح کرد: شبکه ماهواره ای «من و تو» یکی از ابزارهای دشمن برای از بین بردن حافظه تاریخی ملت ایران است؛ این شبکه در حال ارتکاب خیانت بزرگی به حافظه تاریخی مردم است.

وی با اشاره به اینکه استحاله ایدئولوژیکی یک تهدید جدی برای انقلاب های جهانی به شمار می رود، گفت: اگر امروز جلوی خط استحاله ایدئولوژیکی ایستادگی نکرده و جلوی آن را نگیریم با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد./841/پ202/ب1

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین