۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
کد خبر: ۶۱۸۳۶۳
پ
حاشیه نگاری رسا از گردهمایی مبلغان؛
حاشیه هایی جالب تر از متن در گردهمایی مبلغان؛ از معطل ماندن خبرنگاران تا مشکل مسکن اساتید حوزه و قول رییس دستگاه قضا برای پیگیری مشکلات.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، گردهمایی بزرگ مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در آستانه فرا رسیدن ماه محرم الحرام پیش از ظهر امروز در حالی برگزار شد که این مراسم همراه با حاشیه هایی بود.

اولین مسأله در هنگام ورود به تالار غدیر دفتر تبلیغات بود که علی رغم هماهنگی های از قبل صورت گرفته و صدور کارت ویژه برای ورود خبرنگاران به بهانه های متعدد از حضور خبرنگاران در این مراسم ممانعت به عمل آمده و اصحاب رسانه بیش از یک ساعت را پشت درهای بسته معطل ماندند.

حاشیه های پر رنگ تر از متن در گردهمایی مبلغان با حضور آیت الله رییسی

بعد از هماهنگی های مختلف و اجازه ورود به بخش ورودی تالار باز هم حفاظت قوه قضاییه ابزار از جمله لب تاب، گوشی تلفن همراه و مسائل دیگر را مانع از حضور خبرنگاران از جمله خبرنگار صدا وسیما اعلام و اصحاب رسانه مدتی نیز در این قسمت منتظر ماندند.

این مشکل نه فقط برای خبرنگاران بلکه برای مبلغانی که موفق به ثبت نام نشده بودند نیز وجود داشت و ازدحام سنگینی در ورودی تالار مشاهده می شد.

حاشیه های پر رنگ تر از متن در گردهمایی مبلغان با حضور آیت الله رییسی

بعد از ورود به تالار تأخیر نزدیک به یک ساعته را در شروع مراسم شاهد بودیم، هنگامی که مجری مراسم از حجت الاسلام والمسلمین واعظی رییس دفتر تبلیغات اسلامی برای خیر مقدم و گزارش کوتاه دعوت به عمل آورد یکی از طلاب حاضر در جلسه از جای خود بلند شده و لب به اعتراض گشود که با وجود گذشت زمان وقت را در اختیار رییس قوه قضاییه قرار بدهند.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی نیز بعد از اصرار این طلبه، ضمن عرض خوش آمد گویی تأکید کرد که بنایی برای صحبت نداشته و تریبون را در اختیار آیت الله رییسی قرار داد.

رییس قوه قضاییه از حضور در جمع صمیمی و گرم طلاب، روحانیان و مبلغان ابراز خرسندی کرد و در اظهارات خود به مسائل مختلفی از جمله پویایی فقه شیعه، لزوم کادرسازی قوه قضاییه از میان طلاب، اهمیت و ارزش تبلیغ در دین، رسالت طلاب در ماه محرم و از جمله مسائل قضایی، اقتصادی و اجتماعی ایران اشاره کرد.

وی که سخنرانی اش در جمع مبلغان حدود یک ساعت به طول انجامید از طلاب خواست تا مشکلات مردم را در روستاها از طریق دفتر تبلیغات به اطلاع ایشان برسانند.

حاشیه های پر رنگ تر از متن در گردهمایی مبلغان با حضور آیت الله رییسی

شاید بتوان گفت بهترین قسمت مراسم سخنان نوید بخش آیت الله رییسی بود که در بخش مبارزه با مفاسد اقتصادی قول قاطع خود را اعلام و تأکید کرد که از هیچ جریان و گروه و حزبی در این راه دستور نمی گیرد و دستگاه قضایی عادلانه و منصفانه به پرونده ها رسیدگی می‌کند.

بعد از پایان یافتن سخنان رییس قوه قضاییه چند نفر دیگر از طلاب معترض به قضیه مسکن طلاب و اساتید نیز از جای خود بلند شده و با در دست داشتن دست نوشته ای، اعتراض خود را به مرکز خدمات حوزه های علمیه در این باره اعلام کرده و خواستار مداخله دستگاه قضایی در این مورد شدند.

یکی از این طلبه های معترض، حرف خود را این گونه بیان کرد که مرکز خدمات حوزه چهار سال قبل با گرفتن مبالغی به اساتید حوزه قول ساخت و تحویل مسکن را داد که بعد از قراردادهای مختلف و گرفتن پول و قول تحویل دو ساله، هنوز بعد از چهار سال خبری از این خانه ها نیست و ما به مراکز مختلفی از جمله سازمان بازرسی مراجعه کرده ایم ولی هنوز جوابی دریافت نکرده ایم.

آیت الله رییسی نیز این موضوع و برخی مسائل دیگر مطرح شده مربوط به دستگاه قضاء را به حجت الاسلام مظفری رییس کل دادگستری استان قم ارجاع و قول داد این موضوع را پیگیری کند.

حاشیه های پر رنگ تر از متن در گردهمایی مبلغان با حضور آیت الله رییسی

از دیگر حاشیه های جالب این مراسم، درخواست یکی از طلاب حاضر در نشست از آیت الله رییسی برای در اختیار گذاشتن شماره موبایل شخصی بود که ایشان با لبخندی این گونه جواب داد: «با دادن شماره تلفن شخصی من که مشکلی حل نمی‌شود برادر!».

همچنین در پایان این مراسم با حضور رییس قوه قضاییه جمعی از طلاب جهادی که در ایام ابتدایی سال در مناطق سیل زده حضور پیدا کرده و به کمک سیل زدگان شتافته بودند مورد تجلیل قرار گرفتند./1330/ج

انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/06/14
چرا صحبت های طلبه معترض به آقای واعظی رو نیاوردید؟
آرتیست
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1398/06/14
سلام. من سایت شما رو اتفاقی دیدم. یک سوال داشتم چرا برخی امور را بزرگ می کنید. ما در همایش های دانشگاه یک دفعه ده نفر با هم بلند می شود و از رئیس دانشگاه مطالبه می کنیم که چرا مثلا فلام برنامه دردانشگاه برگزار شده یا چرا غذا این جوریه. چرا برای شما اعتراض کردن یک نفر اینقدر یه جوریه. خوب مگه چی گفته؟
طلبه پردیسان
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1398/06/14
آقو چرا این جوری می کنید؟ خب بزار عمو صحبتشو بکنه. شما هم حرفهاتو بزن. مگه نمیشه با حرف کارو درستش کرد.
خدا بخشی
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/06/14
دفتر تبیلغات کارنامه علمی و تبلیغی خودش را در دفاع از انقلاب و نظام منتشر بکنه تا همه طلبه ها بتونن درست ارزیابی کنند. با دلیل و مدرک و آمار بفرمایند برای اعتلای حوزه انقلابی چکار کردند؟ خیلی خوبه که همه با اماره و برهان صحبت کنیم یا اعتراض کنیم یا دفاع کنیم. فقط میخوام بگم باید سر ارزش ها وایسیم و در موارد تحقق ارزش ها رو گزارش بدهیم.
نمیشه از مسئولان دفتر تبلیغات، خبرگزاریرسا مصاحبه بگیره تا ببینیم دقیق چی خبره؟
اکبر نماینده
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1398/06/14
در واکنش به مصاحبه یکی از اعضای هیئت امنا دفتر تبلیغات، فقط می تونم بگم:
به کجا چنین شتابان. این تذهبون
erer
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/06/14
نامه امام به اعضای محترم جامعه مدرسین:
شما باید مطمئن باشید که قوی ترین بازوی شما، طلاب جوان‏‎ ‎‏حوزه ها می باشند لذا نمی شود و نباید آنها را به حساب نیاورد. شما دوستان اگر خیال کنید‏‎ ‎‏همه در مسائل اعتقادی باید آنچه را شما قبول دارید قبول داشته باشند والا منحرف‏‎ ‎‏هستند، بدانید که راه درستی نمی روید. بحمدالله در حوزه های علمی یکی از مسائل‏‎ ‎‏حل شده که سابقۀ تاریخی بیش از هزار ساله دارد اختلاف آرا در زمینه های مختلف‏‎ ‎‏است. طلاب جوان دارای شور و شوقی می باشند که به واسطۀ آن انقلاب اسلامی پیروز‏‎ ‎‏شد؛ همان شور و شوقی که سینه هاشان را در مقابل گلوله های شاه و صدام قرار داده است‏‎ ‎‏حال اگر آنان دارای اعتقاداتی باشند که با آنچه شما بدان اعتقاد دارید جور نباشد‏‎ ‎‏اشکالی ندارد.
محمد امین
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/06/14
وقتی کسی احمد واعظی را که 5 حکم از مقام معظم رهبری دارد، تحمل نکند دیگر چه کسی را می تواند تحمل کند؟
محمد علی
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1398/06/14
فضای حوزه باید تحمل انتقاد داتشه باشه. باید بزگترها برای حرف طلبه های دغدغه مند جوان، وقت بذارن. من صحبت های اون طلبه رو نمی دونمم چیه؟آیا توهین کرده یا حرمتی هتک شده؟ چرا رسانههای اصلاح طلب اینقدر دارن این مساله رو کش می دن؟! دلسوزشدن یعنی؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1398/06/15
حالا که چی؟؟؟
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین