۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
کد خبر: ۶۲۱۱۰۳
پ
حجت الاسلام تراشیون:
کارشناس مسائل تربیتی گفت: مدل زندگی غربی به معنای مدل پرآسیب است چرا که نگرش غرب و جهان مادی به خانواده یک نگرش لذت جویانه است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، حجت الاسلام سید علیرضا تراشیون جمعه شنبه شب در مراسم عزاداری هیات رزمندگان اسلام که در سالن ورزشی شهدای بسیج کاشان برگزار شد، گفت: خانواده به جای الگو برداری از غرب باید براساس الگوی دینی تعریف شود.

وی با اشاره افزایش رو به رشد الگوپذیری برخی خانواده‌ها از غرب، افزود: مدل زندگی غربی به معنای مدل پرآسیب است چرا که نگرش غرب و جهان مادی به خانواده یک نگرش لذت جویانه است.

حجت الاسلام تراشیون گفت: امروز برخی به دنبال نیاز سازی‌های کاذب برای جامعه زنان در ایران هستند تا بتوانند زنان را از حقیقت زندگی دور کنند.

به گفته وی امروز در ادامه نیاز سازی‌های کاذب برای جامعه زنان به دنبال القای این تفکر هستند که نیاز زن رفتن به استادیوم و تماشای فوتبال مردان است حتی اگر همراه با بروز مسائل حاشیه ای باشد.

کارشناس مسائل تربیتی ادامه داد: کسانی برای حضور زنان در استادیوم و تماشای فوتبال مردان شبهه افکنی و جوسازی می‌کنند و توئیت می‌زنند و در تیتر یک روزنامه خود آن را مطرح می‌کنند، اما نسبت به موضوع مهم تربیت و یا حقوق حقیق زن سکوت کرده اند.

حجت الاسلام تراشیون در ادامه بر تقویت نظام خانواده تأکید کرد و اضافه کرد: نظام خانواده به هر میزان که قوی باشد زندگی سالم تری را برای خانواده به دنبال خواهد داشت.

به گفته وی به هر میزان که آسیب‌های خانواده و اختلافات زن و شوهر در جامعه افزایش داشته باشد جامعه پر آسیبی را شاهد خواهیم بود از این رو هر زمانی که آسیب‌های اجتماعی و هنجار‌های خانواده افزایش داشته باشد به معنای این است که عملکرد خانواده ضعیف شده است.

وی در ادامه به ازدواج سیاه بعنوان چالش امروز در جامعه نام برد و اظهار داشت: امروز مخالفت پدر و مادر با ازدواج فرزندان خود آن‌ها را به سمت و سوی ازدواج‌های سیاه سوق داده است.

کارشناس مسائل تربیتی متذکر شد: مخالفت با ازدواج جوان‌ها سبب شده است دو جوان نام محرم امکانات ضروری و مورد نیاز اولیه زندگی را فراهم و در یک اتاق زندگی حرامی را آغاز کنند و این در حالی است که می‌توانستند با همین امکانات زندگی سالمی را در کنار هم آغاز کنند./۱۳۰۷/پ310/ب1
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین